Ünlü analist Cramer: Borç limiti anlaşması olursa yükselişler görürüz

ABD'de borç limiti görüşmeleri tüm hızıyla devam ederken, CNBC'nin ünlü analisti Jim Cramer, taraflar arasında anlaşma sağlanması durumunda hisse senetlerinde önemli yükselişler beklediğini dile getirdi. Cramer, "Kenarda duran nakit para piyasalara girecek" dedi.

jim-cramer

Bazı yatırımcılar tarafından “Ters indikatör” olarak adlandırılan ve yorumladığı hisse senetlerinin ters yöndeki hareketleri nedeniyle çoğu zaman alay konusu olan Jim Cramer, borç limiti tartışmaları hakkında konuştu.

“Anlaşma olursa fiyatlar yukarı gider”

ABD’nin ekonomi kanallarından CNBC’deki porgramında hisse senetlerinin yeniden yükselişe geçebilmesi için borç limitinin kaldırılmasının zorunlu olduğunu dile getiren Cramer şunları söyledi:

“Eğer borç limiti konusunda anlaşma sağlanırsa, hisse senetlerinde fiyatlar kesinlikle yukarı gidecektir. Kenarda duran para piyasaya girecektir. Evet bu durumda, hisse senetleri gerçekten çok çekici olur. Süreç kolay olmayacak, belki de acı çekeceğiz. Bu yüzden heyecanla bu haftayı izlememiz lazım”

“Hafta sonuna kadar anlaşma olmalı”

Cramer, anlaşma konusunda fazla zaman kalmadığını ve herkesin elinde “sağlam değerde nakit bulundurması” gerektiğini de belirtti:

“Gelecek hafta sonuna anlaşma olmadan giremeyiz. Artık bahsedilen ‘son gün’e çok az bir zaman kalmış olacak. 2011’deki borç limiti tartışmaları daha gizli yürütülüyordu. Sonradan karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise öyle değil. Tüm ülke bu konuyu konuşuyor. Herkesin sağlam şekilde nakit bulundurması gerekiyor. Piyasa bir hafta içinde düşüş de yaşayabilir”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl