Ünlü analist Peter Brandt: Halving ve ETF’in Bitcoin’e etkisi olmaz

Tecrübeli trader ve analist Peter Brandt, Bitcoin yatırımcılarının heyecanla beklediği "halving" ve muhtemel bir ETF onayı hakkında şaşırtıcı ve biraz da tepki çeken yorumlar yaptı.

40 yıldan fazla süredir piyasa analistliği yapan Peter Brandt, Bitcoin’in gelecek dönemdeki gidişatında muhtemel bir ETF onayının ya da ödül yarılanmasının hiçbir katkısı olmayacağını savundu.

“Tek önemli olan tepede olması…”

700 bin kişinin takip ettiği Twitter hesabından değerlendirmelerde bulunan Brandt şunları söyledi:

“Bitcoin hakkında inandığım 3 konu var. Sonunda ABD’de bir ETF onayı gelecek. Bu kaçınılmaz Ancak bunun Bitcoin için bir önemi yok. Bitcoin’de ödül yarılanmasının da bir önemi yok. Hatta piyasalar öncesinde düşüş bile gösteriyor. Bitcoin’in diğer piyasalarla olan korelasyonu da bir yükseliş başlatmaz. Tüm bunlara rağmen Bitcoin besin zincirinin tepesinde olacak. Zaten tek önemli olan da bu…”

Bilindiği üzere Bitcoin ve kripto para yatırımcıları özellikle BlackRock şirketinin başını çektiği Bitcoin ETF başvurularının onaylanması durumunda piyasanın ciddi şekilde yukarı yönlü hareket edeceğine inanıyor.

Her 4 senede bir madencilerin ödüllerinin yarıya inmesini sağlayan “halving” sistemi de yine yükseliş beklentisi yaratan olaylardan bir tanesi olarak görülüyor.

Bitcoin son ödül yarılanması olayını 2020 yılının mayıs ayında gerçekleştirmiş, “halving”den yaklaşık 5-6 ay sonraki süreçte de büyük bir boğa sezonu başlamıştı.

Brandt’in yorumlarının ardından ünlü analiste bazı takipçileri ise tepki gösterdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl