Ünlü analistten “en kötü Bitcoin senaryosu”: Her zaman nakit bulundurun

Youtube ve Twitter'da yaptığı kripto para yorumlarıyla yüz binlerce takipçiye hitap eden ünlü analist Benjamin Cowen önümüzdeki dönemde toplam kripto para hacminin 500 milyar dolara kadar gidebileceğini ve bunun düşündüğü en kötü senaryo olduğunu belirtti.

Kripto paralar hakkında yaptığı yorumlarla bilinen Benjamin Cowen, 750 binden fazla takipçisinin olduğu Youtube kanalında son durum değerlendirmesi yaptı. Kripto para piyasa değerinin 760 milyar dolara kadar çekilme ihtimalinin bulunduğunu belirten Cowen, buradan ise bu yükseliş gelebileceğini söyledi.

“%60 yükseliş gelirse ‘artık dip geçti’ diye düşünülebilir”

Toplam piyasa değerinin 760 milyar dolara düşmesinin ardından %60’lık bir yükseliş hareketi gelebileceğini belirten Cowen, bu durumun kendisi için de yükseliş emaresi sayılabileceğini belirtti:

“Gelecekte yaşanabilecek olan bu düşüşten sonra yüzde 60’lık bir çıkış görürsek, bir dönem dot-com balonunda olan hareketlerin bir benzerini yaşamış olacağız. Bu durum birçok insanın ‘Artık dibi gördük’ yorumunu yapmsanına sebep olacaktır. Bir dereceye kadar ben de bu görüşe sahip olurum. Ancak şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki, bu piyasada hiçbir zaman kesinlik yoktur. Bir konuda ne kadar emin olursanız olun tersi yaşanacakmış gibi de önlemler almalısınız”

“Dot-com balonu dönemi gibi olursa düşüş derinleşir”

760 milyar dolarlık piyasa değerinin ardından bahsettiği yükselişin gelmemesi ve işlerin 2000’li yıllardaki dot-com balonu gibi gelişmesi durumunda düşüşün daha da derinleşebileceğini belirten Cowen şu ifadeleri kullandı:

“Ve eğer işler dot-com balonundaki gibi giderse, o zaman biraz önce bahsettiğimiz düşüşten bir %27’lik daha düşüş gelmesi yönünde olabilir. Bu benim hayal ettiğim en kötü senaryo… Gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilemem. Geçmişte kötü tecrübeler yaşayanlar burada artık desr almalı… Eğer bu bölgeden de bir adım aşağı giderse birçok insanın beklemediği bir olay yaşanmış olacak”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl