Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ünlü avukat ADA, DOGE, DOT, UNI için SEC davası ihtimalini değerlendirdi

ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) ve Ripple arasındaki davanın başından bu yana süreci detaylı şekilde takip eden ve Ripple şirketini haklı bulduğunu birçok kez söyleyen avukat Jeremy Hogan, SEC'nin başka kripto paraların menkul kıymet olduğu konusunda da harekete geçebileceğini belirtti.

Kendi Youtube kanalında durum değerlendirmesi yapan ve sözlerine son dönemin yükseliş yaşayan kripto parası ADA ile başlayan Hogan, Cardano’nun ADA’nın ICO’sunu Japonya’da yapmakla akıllıca bir adım attığını belirtti ve şunları söyledi:

“Cardano akıllı iş yaptı”

“SEC genel anlamda neredeyse tüm ICO satışlarını birer menkul kıymet satışı olarak görüyor. Ancak Cardano burada çok akıllıca bir iş yaptı ve ICO’sunu Japonya’da icra etti. Bildiğiniz üzere Japonya, kripto hukuku anlamında sorun olmayan bir ülke. ICO satışının yüzde 95’i Japon vatandaşlarına yapıldı ve oradan yapılan satışlarla ABD vatandaşlarının eline geçti.”

“Dogecoin’e dava açılması da şaka olur, DOT yatırım sözleşmesi olabilir”

Dogecoin ve Polkadot hakkında da değerlendirmelerde bulunan Hogan, fenomen coin’in sorun yaşayacağını düşünmediğini ancak DOT ile ilgili SEC’den katı bir inceleme gelebileceğini söyledi:

“Polkadot platformunu kuran ve geliştiren Web3 Vakfı, 2017’nin başlarında bazı ICO satışları yaptı ve bugüne kadar 200 milyon dolarlık gelir elde etti. Ve daha da kötüsü, bu ICO satışları, Polkadot platformu tamamen işlevsel olmadan yapıldı. Bu iyi değil. Çünkü alıcılar, geliştiricilerin performanslarına güvenip, coin fiyatının artacağını düşünüp bu alımları yaptıkları için, DOT satışları birer yatırım sözleşmesine benziyor. Dogecoin’de ise herhangi bir ICO yok. Satış yok. Yani SEC burada bir şaka coin’ine suçlamada bulunursa, bu da bir şaka olur! Ufukta Dogecoin için herhangi bir tehlike görmüyorum”

“Uniswap’ta kâr yok”

Uniswap konusunda da bir tehlike görmediğini belirten Jeremy Hogan, 2020’nin Eylül ayında Uniswap kullananlara dağıtılan 400 UNI’den herhangi bir kâr elde edilmediğini ve bu yüzden bir tehlike görmediğinini belirtti:

“Eğer SEC, Uniswap’ı dava eder ve kazanırsa sonuç ne olur? Uniswap’tan hiçbir şey alamaz Çünkü protokolün bir kârı söz konusu değil. Dolayısıyla SEC’yi dava edecek bir motivasyon da yok.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl