Arthur Hayes’den Bitcoin yorumu: Boğa sezonu geliyor!

Türev borsası BitMEX'in eski CEO'su ve ünlü kripto para yatırımcısı Arthur Hayes, son yaşanan olayların boğa sezonu getireceğini iddia etti ve "Hazır mısınız?" dedi.

ABD Adalet Bakanlığı’nın 2020 yılında başlattığı vergi kaçakçılığı operasyonuyla BitMEX CEO’luğundan istifa eden ve güvenlik güçleriyle anlaşarak kefaletle serbest kalan Arthur Hayes, boğa sezonunun yaklaştığını söyledi.

Görevini bıraktıktan sonra, hem Twitter hem de kişisel blog sayfası aracılığıyla kripto para sektöründeki gelişmeleri yorumlamaya devam eden Hayes, son yaşanan bankacılık krizlerine de kayıtsız kalmadı. Ünlü CEO, “Boğa sezonuna hazır mısınız?” dedi. Hayes, bir başka tweet’inde de, “Tahvil piyasası para basma moduna geri döndü. Fed ile savaşmayın” yorumunu yaptı.

Hayes’in bu yorumları, hafta sonu yaşanan bankacılık sektörü karmaşasına devlet müdahalesinden sonra geldi. İki bankanın “kurtarılması” ve mevduat sahiplerine garanti verilmesi piyasadaki korkuyu azalttı.

Yaşananların ardından USDC 1 dolarlık dengesini yeniden sağlamaya çok yaklaşırken, Fed’in faiz artırımına gitmeyeceğine yönelik analizler de Bitcoin ve diğer emtialarda yükseliş getirdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl