Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Ünlü deodorant firması AXE’ın Dogecoin’i çağrıştıran reklamı viral oldu

Dünyaca ünlü deodoran markası Axe, Dogecoin rüzgarından yararlanmak için "Dogecan" adında yeni bir ürün çıkardı. 20 Temmuz'da satışı başlayacak ürünü bugün tanıtan şirketin yeni markasının reklamı kısa sürede sosyal medyada viral oldu.

dogecoin

Deodoran firması AXE, yeni ürünüyle bir anda tüm dünyada ilgi çekmeye başardı ve adeta ücretsiz reklam yaptı. Şirketin Dogecoin’i andıran, “Dogecan” adlı yeni ürünü bugün resmen tanıtıldı ve bir anda sosyal medyada viral oldu. Kripto para topluluğu da yeni deodorana büyük ilgi gösterdi.

Sinyallerini önceden vemişlerdi

AXE’ın resmi hesabının, yeni ürünün çıkış tarihini gösterdiği “20.07.21, DOGECAN” yazan tweet kısa sürede binlerce RT ve FAV aldı. Şirket 13 Temmuz günü aslında böyle bir reklam kampanyasının sinyallerini vermişti. O gün atılan tweet’te de “Dogecoin ordusu, Dogecan için hazır mısınız?” denilmişti. Atılan tweet’lerin ardından da “Dogecan” trend topic listesine girdi.

AXE firması daha önce de Dogecoin topluluğuna yönelik bazı tweet’ler atmıştı. Firma ayrıca, tanınmış markalar Snickers ve Milky Way ile birlikte bir Dogecoin doğum günü partisine katılan şirketler arasındaydı. Snickers da, 21 Nisan’da üzerinde Shiba Inu köpeği olan bir ürün çıkarmıştı.

2013 yılının Aralık ayında Jackson Palmer ve Billy Markus tarafından oluşturulan Dogecoin, Litecoin blok zincirinin çatallanmasıyla oluşturuldu. Elon Musk, Dogecoin’in Bitcoin’den daha hızlı ve daha ucuz işlem yapabilmesine dayanarak fenomen kripto paranın Bitcoin’e göre “daha iyi” bir kripto para olduğunu belirtiyor.

Son dönemde kripto para piyasalarındaki düşüşler şu anda yaklaşık 0.12 dolardan işlem gören DOGE, bir ara 0.73 dolara kadar yükselmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl