Ünlü ekonomist Cramer: XRP davasını Ripple kazanabilir

CNBC'nin ünlü ekonomi ve finans yorumcusu Jim Cramer, çok tartışılan yorumlarına bir yenisini ekledi ve XRP konusunda SEC tarafından açılan davayı Ripple'ın kazanabileceğini belirtti.

jim-cramer

Son dönemde yaptığı yorumların tersinin gerçekleşmesiyle bilinen ve bu konuda tersine işlem açılan bir ETF’in dâhi çıkarıldığı Jim Cramer, XRP davasında Ripple’ın SEC’yi mağlup edebileceğini belirtti.

ABD medyasının önemli kuruluşu olan CNBC’de “Çılgın Para” adlı bir program yapan Cramer, SEC’nin Ripple davasını kazanamayabileceğini ve Ripple’ın çok önemli bir sınavdan başarılı çıkabileceğini söyledi.

Cramer, “SEC, bu tür şirketlerin her gün menkul kıymet sattığını iddia ediyor. CFTC’nin Binance’e açtığı dava çok farklı ama Ripple, SEC davasını kazanabilir” dedi.

XRP destekçisi avukat dalga geçti

Yaptığı yorumların tersinin çıkmasıyla ün yapan hatta son bankacılık krizinden henüz bir ay önce, Signature Bank ile Silikon Vadisi Bankası’nın sağlam şirketler olduğunu savunan Cramer’ın dava yorumları kısa sürede “kripto Twitter”da yayıldı.

Ripple şirketine verdiği destekle bilinen ve dava hakkında 2 senedir düzenli olarak bilgiler sağlayan avukat John Deaton, kişisel Twitter hesabından XRP’de yaşanan yükselişin, Cramer’ın bu yorumlarından sonra durduğunu belirtti ve adeta yorumcuyla dalga geçti.

Geçtiğimiz günlerde 0.50 doların üzerine çıkan XRP fiyatı son iki haftada %50’den fazla yükseliş kaydettti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl