Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’li ekonomist ve televizyoncu Jim Cramer: Bitcoin’lerimin çoğunu sattım

ABD'li ünlü televizyonucu ve ekonomist Jim Creamer, Bitcoin'lerinin büyük bölümünü sattığını söyledi. Cramer, satma sebebi olarak Çin'i hedef gösterdi ve "Orası bir demokrasi değil, diktatörlük ve Bitcoin'i sistemlerine tehdit olarak görüyorlar" dedi.

jim-cramer

CNBC’nin ekonomi yorumcularından olan ünlü programcı ve eski hedge fon yöneticisi Jim Cramer, Bitcoin’lerinin büyük bölümünü sattığını belirtti.

“Çin Bitcoin’i tehdit olarak görüyor”

Bu sabah çıktığı “Squawk on the Street” programında Bitcoin’in fiyat düşüşünü değerlendiren Cramer, Çin’in hamlelerinin fiyatın buralara gelmesini sağladığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’lerimin çoğunu sattım. İhtiyacım kalmadı. Çin’in hamleleri ve fidye saldırılarının etkisi büyük. Çin eğer bir konuda karar verdiyse bunun arkasından gitme konusunda kendi yollarını uygular. Orada demokrasi yok. Diktatörlük var. Bitcoin’i kendi rejimlerine tehdit olarak görüyorlar, çünkü bu onların sisteminin dışında… Kontrol edemiyorlar”

“Bitcoin’in yükseleceğini sanmıyorum”

ABD’nin son 1 aydır ciddi şekilde tartıştığı fidye saldırılarını da değerlendiren ünlü programcı şu yorumu yaptı:

“Bu tür fidye saldırılarında, ABD içinde bile olsa ülkemizin bir kontrolü yok. Colonial, bu anlamda ilk kez fidye ödemesi yapan şirket oldu. Bence Adalet Bakanlığı, FED ve FBI birleşip, fidye için ödeme yapan şirketlere ceza vermeli. Peşlerinden gitmeli… İşte tüm bu sebeplerden dolayı ben Bitcoin’in yükseleceğini sanmıyorum”

Cramer, geçen sene ünlü yatırımcı ve podcast’çi Anthony Pompliano’nun kendisini çok etkilediğini belirterek 500 bin dolarlık Bitcoin yatırımı yapmış, daha sonra da ev ödemesi için bir bölüm Bitcoin’ini sattığını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl