Ünlü ekonomist Krüger: Bitcoin’de büyük hareketler gelebilir

Bitcoin Pazartesi sabahına 19 bin 200 doların altına inerek başlarken, ünlü ekonomist Alex Krüger ise Twitter'dan paylaştığı yorumunda Bitcoin Volatilite Endeksi'ne değindi. Krüger, endeksin geldiği son seviyenin büyük hareketleri getirebileceğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta açıklanan ABD işsizlik verilerinin ardından düşüşe geçen Bitcoin, bugün de 19 bin 300 doların altına inerken, ünlü ekonomist Alex Krüger ise Bitcoin’de volatilite endeksinin 25 seviyesinin altına inmesine dikkat çekti.

“Enflasyon verileri bu hareketi başlatabilir”

Twitter hesabından bu durumu yorumlayan Krüger şunları söyledi:

“Volatilite endeksi ne zaman 25’in altında bir kapanış yapsa ardından patlayıcı bir Bitcoin hareketi geliyor. 2 kez yukarı bir kez de aşağı (Kasım 2018) oldu bu hareketler… Bitcoin bana göre iyi durumda. Herkes aynı seviyelere bakıyor. Perşembe günü açıklanacak olan tüketici fiyat endeksi, bu hareketin başlangıcını tetikleyebilir”

Tweet’lerinde ayrıca Bitcoin ile Nasdaq arasındaki korelasyona da değinen Krüger, “Bu inanılmaz. Belki de kripto para trader’ları artık long işlemlerini ETH ya da BTC ‘perpetual’ işlemleriyle değil, Nasdaq vadelileriyle ‘hedge’ etmeliler” dedi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta 20 bin dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin, ABD işsizlik rakamlarının beklenenin altında gelmesiyle düşüşe geçmişti. Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda 19 bin 150 dolar civarında işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl