Ünlü ekonomistten Bitcoin yorumu: 7 bin dolara inebilir

2021 yılındaki boğa sezonuyla birlikte rekor üstüne rekor kıran Bitcoin, 2022 yılıyla birlikte uzun ve sert bir düzeltme dönemine girdi. Ünlü ekonomist Harry Dent ise katıldığı bir podcast programında Bitcoin'i dot-com balonu dönemindeki Amazon hisselerine benzetti ve rekor seviyelerine gelmeden önce ciddi bir düşüş geleceğini düşündüğünü söyledi.

Fed politikaları, Rusya-Ukrayna arasındaki savaş ve Çin başta olmak üzere dünyadaki pandemi kaynaklı yaşanan tedarik zinciri sorunları Bitcoin ve kripto paraların 2022 itibariyle çok ciddi düşüşler yaşamasına neden olurken, bu düşüşlerin sona erip ermediği ya da nereye kadar devam edebileceği konusundaki tartışmalar da devam ediyor.

“Amazon gibi önce sert düşüp sonra rekor kıracak”

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki’nin podcast’ine katılan ünlü ekonomist Harry Dent, Bitcoin konusunda önemli değerlendirmelerde bulundu ve en büyük kripto paranın rekor seviyelere gitmeden önce sert bir düşüş yaşayacağını belirtti:

“Ben Bitcoin’i, dot-com balonu dönemindeki Amazon hisselerine benzetiyorum. O zaman da Amazon belli bir dönem yükselişin öncüsü olmuştu ve daha sonra diğerleri gibi onun fiyatı da çöktü. Ancak sonraki dönemde, herkesin ‘Artık düzelmez’ dediği bir dönemde yükselişe geçti ve yeni rekorlar kırdı. Bitcoin’de de böyle olacağını düşünüyorum. Hatta finansal varlıklar arasında en sert darbeyi de alabilir. 7 bin dolar seviyesine kadar inebilir. Ben bu teknolojiye inanan biriyim. Hatta hiçbir fikrim olmadığı bir dönemde, benim kendi konferansımda konuşan biri anlatmıştı ve ondan sonra ‘İşte bir sonraki büyük şey’ bu demiştim. Evet, Bitcoin bir sonraki büyük varlık ama önce Amazon’da olduğu gibi düşmesi gerekecek”

Podcast’in sahibi konumundaki Robert Kiyosaki’nin de bir Bitcoin destekçisi olduğu biliniyor. Kiyosaki düzenli olarak yaptığı yorumlarda Bitcoin, altın ve gümüş almayı tavsiye ediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl