Ünlü fon yöneticisi Bill Miller’dan müşterilerine Bitcoin değerlendirmesi

Daha önce birçok kez Bitcoin'i öven ABD'li ünlü fon yöneticisi Bill Miller, müşterilerine gönderdiği mektupta bu kez "Bitcoin'in güçlü bir değer saklama aracı kalıp kalamayacağı ucu açık bir soru" dedi. Miller ayrıca kısa vadede hisse senetleri piyasasında bir çöküş beklemediğini de söyledi.

Efsane hisse senedi yatırımcısı Bill Miller, müşterilerine hitaben yeni bir mektup yazdı ve diğer ünlü fon yöneticilerinin yeni bir piyasa çöküşü beklemelerini şaşkınlıkla izlediğini belirtti. Geçtiğimiz Mart ayında benzer bir çöküşün yaşanması sebebiyle böyle bir düşüncenin olduğunu söyleyen Miller, şu ifadeleri kullandı:

“Piyasa bana göre yeterince değerli. Bireysel yatırımcılar arasında hisse senetlerinden beklenen getiri konusunda ciddi bir iyimserlik var. Yüzde 7’lik büyüme tahminleri, şirketlerin daha büyük kazanç beklentileri, ABD vatandaşlarının net gelirlerinde artış tüm bu yeniden toparlanma sürecine katkı veriyor. Burada tek tartışılacak nokta enflasyon”

“Bitcoin’in değer saklama aracı kalıp kalamayacağının ucu açık”

Pandemi sayesinde fiyatlarında çok ciddi artışlar görülen kereste gibi emtiaların artık sakinleştiğini belirten Miller, Bitcoin konusuna da değindi ve şu yorumu yaptı:

“Bitcoin 2008 krizinde doğmuştu ve enflasyona karşı koruma sağlaması için devlet kontrolünden ve manipülasyondan bağımsız olarak hareket edebilmesi için tasarlanmıştı. Çok güçlü bir değer saklama aracı olup olamayacağı sorusunun ucu açık. İki yönde de ciddi fikirler var”

Elindeki Bitcoin değerinin, Amazon hisse yatırımlarından daha değerli olduğu belirtilen Miller, en büyük kripto parayı, fiyat 200-300 dolar civarındayken almaya başlamıştı.

“Bitcoin bir fare zehiri olabilir, fare ise nakit” demişti

Bitcoin’le ilgili birçok kez çeşitli değerlendirmlerde bulunan ünlü yatırımcı, son olarak Ocak ayında “Nasdaq’ı son on yılda 10’a katladı. Hiç Bitcoin sahibi olmamak büyük bir hata oldu ve böyle olmaya devam etmesini bekliyoruz. Bitcoin bir fare zehiri olabilir, fare ise nakit”” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl