Raoul Pal: ETH grafiği, 2017’deki BTC grafiğine benziyor, 20 bini aşabilir

Ünlü kripto para yatırımcısı ve Real Vision şirketi CEO'su Raoul Pal, katıldığı bir podcast programında Ethereum'u öve öve bitiremedi. İkinci en büyük kripto paranın fiyatının 20 bin doları aşabileceğini düşündüğünü söyleyen Pal, "Tek yaptığım Ethereum grafiğini, Bitcoin'in 2017'deki grafiğinin üzerine koymak. Mükemmel çalışıyor. Şu an %100 kriptodayım. %55 Ethereum, %25 de Bitcoin'im var. Hatta Bitcoin'lerimi satıp Ethereum da alabilirim" dedi.

pal

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi olan, bugünlerde ise 2014’te kurduğu Real Vision’ın CEO’luğunu yapan Raoul Pal, katıldığı bir podcast’te değerlendirmelerde bulundu.

“Muhtemelen daha fazla destek paketi gelecek”

Sözlerine destek paketlerini yorumlayarak başlayan Pal, tarihteki en büyük resesyonun 2 ay sürdüğünü çünkü tahvil alımlarının sağladığı destek paketlerinin bu durumu çözdüğünü belirtti:

“Siz Janet Yellen ya da Jerome Powell olup bir odada oturup konuşsanız. ‘Bu işe yaradı’ dersiniz. Geçmişte işe yaradı ve şimdi de işe yaradı. Piyasalar mı düşüyor, haydi o zaman destek paketi çıkaralım. İşler kötüye mi gidiyor, destek paketi çıkaralım! Bu sürecin sonunda da büyüme yavaşlar. Fed de şimdi tahvil alımını yavaşlatmadan bahsediyor. Ancak bence ekonomi kötüye gidiyor ve muhtemelen daha fazla destek pakti gelecek”

“Peter Schiff gibiler kriptoyu anlamıyor değil, anlıyor ama istemiyor”

Şu anda kripto paralara karşı çıkanların değişimden korktuğunu belirten Pal, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda yaşanan çok ciddi bir değişim var. Bazıları bu değişimi istemiyor. Peter Schiff gibiler kripto paraların ne olduğunu bilmiyor mu? Çok iyi biliyor ama bu değişimi istemiyor. Bugün ben tamamen kriptodayım. İngiltere’den Alan Howard tamamen kriptoda. Birçok işadamı da bu şekilde… Her şey ortada… Bunu ben internetin gelişimine benzetiyorum. İnternet olmasaydı, bence bugün kripto da olmazdı”

“Bitcoin sıkıcı olabilir ama o zaten altın”

Bitcoin için ‘boomer kriptosu’ denilmesini anlayabildiğini belirten başarılı girişimci “Onun fazla yapması gereken bir şey yok” dedi:

“Bitcoin’i sıkıcı bulanlar var. Çünkü Ethereum daha heyecanlı. Daha hareketli. Ama Bitcoin zaten bu. Yapacağı çok fazla şey yok. Altın gibi… Altının altın olması yeterli. Bitcoin için de aynısı geçerli. Bu yüzden bazılarının ona ‘Boomer coin’ demesini anlayabiliyorum”

“Ethereum ekosistemi Bitcoin’i geçebilir”

Ethereum ekosisteminin çok fazla hareketli olduğunu Bitcoin’de ise bu durumun yaşanmak zorunda olmadığını dile getiren Pal, Ethereum ekosisteminin Bitcoin’inkini geçebileceğini belirtti:

“Bitcoin ve Ethereum ekosistemlerinin hala tamamlandığını düşünmüyorum. Ethereum ekosisteminde sürekli bir şeyler üretip, birbirleriyle kavga eden bir sürü kişi var. Dışarıyı görmüyorlar. Mesela Solana’nın Ethereum’a karşı neler yaptığını göremiyorlar. Çok değişik bir mantalite var. Ancak Ethereum ekosistemi Bitcoin’inkini geçebilir. Çünkü bir tanesi varlık, diğeri ise platform.”

“Bitcoin’lerimin hepsini satıp Ethereum alabilirim”

Kasım ayında açıkladığı portföyünde %25 altın bulunduğunu ancak açıklamadan kısa süre sonra altını satıp yerine Ethereum aldığını belirten Pal, Bitcoin’lerini satıp onun yerine de Ethereum alabileceğini söyledi:

“Geçtiğimiz Kasım’da %25’lik altınım vardı. Bunu açıkladıktan sonra altını sattım. Onun yerine Ethereum aldım ve oranımı artırdım. Şu an %100 kriptodayım. %55 Ethereum, %25 de Bitcoin’im var. Geri kalanları DeFi coin’leri ve bazı sosyal coin’ler. Bence BTC/ETH grafiği uçacak! Bu yüzde Bitcoin’lerimi satıp Ethereum da alabilirim. Tekrar söylemek istiyorum, ben anti-Bitcoin’ci değilim. kesinlikle değilim ama 2 aydır Bitcoin’lerimi satmamak için direniyorum. Muhtemelen en sonunda biraz Bitcoin bırakırım ama bu %5 oranında kalır”

“Ethereum 20 bin dolar olabilir”

Ethereum fiyatının ciddi şekilde yükseleceğini düşündüğünü belirten başarılı işadamı fiyat olarak da 20 bin dolar seviyesini beklediğini söyledi:

“Ethereum bence 20 bin doları aşabilir. Bitcoin için de 250 bin ilâ 400 bin dolar arasında bir fiyat bekliyorum. Bu bence 2022 Mart ayı civarında olacaktır. Ethereum’un patlama yapacağını düşünmemin sebebi, Ethereum grafiğinin Bitcoin’in 2017’deki grafiğine benzemesi. İkisini üst üste koyunca mükemmel çalışıyor.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl