Milyarder fon yöneticisi Howard’dan Alman kripto para şirketine yatırım

Dolar milyarderi serbest fon yöneticisi Alan Howard'ın Alman kripto varlık yönetim firması Iconic Holding'e yatırım yaptığı ortaya çıktı. Almanya ticaret sicil kaydındaki bilgilere göre Howard, şirketin yüzde 5.8'lik hissesinin sahibi konumunda...

Daha önce de kripto paralara yaptığı yatırımlar bilinen Alan Howard; merkezi Frankfurt’ta bulunan Alman kripto varlık yönetim firması Iconic Holding’e yatırım yaptı. Iconic şirketinin aynı zamanda New York, Singapur ve Dubai’de de ofisleri bulunuyor. Firma, borsa yatırım ürünlerinin (ETP’ler) yanında endeks fonları da sunuyor.

“Gözden çıkarılabilecek bir miktar…”

Brevan Howard Asset Management’ın da kurucusu olan Howard’la ilgili sorulan sorulara şirket sözcüsünden detaylı bir açıklama gelmedi ancak sözcü, yapılan yatırımın Howard tarafından “gözden çıkarılabilecek bir miktar” olduğunun bilgisini verdi. Iconic ise konuyla ilgili sessiz kaldı.

FTX’e de yatırım yapmıştı

Resmi kayıtlara göre Howard’ın şu an şirket içindeki hisse oranı yüzde 5.8 ancak milyar dolarlık işadamının bu kripto para şirketlerine olan ilk yatırımı değil. Howard’ın kişisel dijital varlıklarını Elwood Asset Management şirketi yönetiyor. Howard, ayrıca son dönemde büyük yükseliş gösteren ve değerini katlayan, 29 yaşındaki Sam Bankman-Fried’ın kurucusu olduğu FTX borsasına da yatırım yapmıştı. Howard’ın da içinde bulunduğu yatırımın toplam değeri 900 milyon dolardı ve bu rakam kripto para tarihinin en büyük rakamıydı.

Kripto para şirketlerine yatırımları bitmiyor

Howard ayrıca Haziran ayında B Serisi yatırım turunda kripto para saklama hizmeti veren Copper’a yatırım yapmıştı. Milyarder işadamı, kripto para işlem uygulaması Kikitrade için de 4 milyon dolarlık bir yatırımda bulunmuştu. Başarılı serbest fon yöneticisi, dijital varlık yönetim firması CoinShares’in de en büyük hissedarlarından olmasının yanında saklama hizmeti veren Komainu şirketine yapılan A Serisi yatırım turuna da Mart ayında liderlik etmişti.

Nisan ayında da Brevan Howard şirketinin, dijital varlıklara direkt olarak yatırım yapacağı ve ana fonunun yüzde 1,5’luk kısmını da kripto paralara ayıracağına yönelik haberler çıkmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl