Ünlü iş insanı Mark Cuban: Satışların yüzde 95’i Dogecoin ile

2021 boğa sezonunun tartışmasız en çok konuşulan kripto parası olan Dogecoin'e verdiği destekle bilinen Amerikalı ünlü iş insanı Mark Cuban, fenomen coin hakkında bir kez daha olumlu yorumlarda bulundu. Cuban, "DOGE, insanların ödeme aracı haline geldi" dedi. Cuban ayrıca kendisinde ve Dallas Mavericks cüzdanında toplamda 15 bin dolarlık DOGE olduğunu belirtti.

Dogecoin hakkında sürekli olumlu yorumlar yapmasıyla bilinen hatta sahibi olduğu NBA takımlarından Dallas Mavericks’in ürünlerinin de DOGE ile satın alınmasına izin veren ünlü iş insanı ve yatırımcı Mark Cuban, fenomen kripto paranın insanların ödeme aracına dönüştüğünü söyledi.

Elon Musk da destek olmuştu

Cuban geçtiğimiz günlerde de CNBC’ye verdiği bir demeçte, Dogecoin’in bir değişim aracı olarak en güçlü kripto para olduğunu söylemişti. CNBC’nin, Cuban’ın sözlerini haberleştirdiği tweet’inin altına da Elon Musk, “Ben de zaten bir süredir bunu söylüyordum” diyerek Cuban’ın sözlerini onaylamıştı.

Morgan Creek yöneticisiyle tartıştı

Cuban’ın Dogecoin hakkında sürekli olarak olumlu görüşler paylaşması, kripto para yatırım şirketi Morgan Creek Digital ortaklarından Jason Williams’ın ise tepkisini çekti.

“Enflasyon, BTC’nin sınırlı arz problemini kaldırır” dedi, tepki aldı

Cuban’ın “Bitcoin’in arzı sınırlı. Bu yüzden para olma konusunda her zaman zorlanacak. Her zaman bu konuda balinalara bağımlılık olacak. Bu yüzden Bitcoin’deki kısıtlı arz sadece değer saklama aracı olmasında işe yarar. Ama enflasyon bu sorunu ortadan kaldırıyor. BTC’de büyük bir yoğunlaşma problemi var” tweet’ine Williams tepki gösterdi.

“Dogecoin övmeyi bırak ve kendine Bitcoin al”

Morgan Creek ortağı şu ifadeleri kullandı:

“Mark, bunlar 2017 yılından kalma eski taktikler. Bunların hepsini gördük. Kendine bir kısım Bitcoin al ve Dogecoin shill’lemeyi bırak. Bu şaka için yaratılmış bir fenomen coin ve hiçbir geliştiricisi yok, hiçbir teorik arz sınırı yok. Bu güzel bir para değil. NEYSE…”

Cuban’dan cevap: Satışların % 95’i DOGE ile…

Mark Cuban ise, Wiliams’ın sözlerini şirketlerindeki satışlardan örnekler vererek şu şekilde yanıtladı:

“Doge shill’lemiyorum. Şirketlerimin ürünlerini ve hizmetlerini tanıtıyorum. Hepsinde de İSTEDİĞİN kripto ile ödeme yapabiliyorsun. Satışların yüzde 95’i DOGE ile… Müşteriler DOGE seçiyor. Her şeyi hatta BTC’yi bile tartışabiliriz ama şu anda DOGE insanların ödeme biçimi olmuş durumda…”

Hem Mavericks hem de kişisel cüzdanında toplam 15 bin dolarlık DOGE var

Tüm bu tartışmalar esnasında Cuban ilginç de bir bilgi verdi ve sahibi olduğu Dallas Mavericks ile kendi cüzdanında toplam 15 bin dolarlık DOGE olduğu belirtti:

“Ben Dogecoin ile içli dışlı olmadan önce de, DOGE topluluğu çok güçlüydü. Bu yüzden Mavericks olarak ödemelerde DOGE kabul etmeye başladık. Ayrıca benim ve Mavericks’in hesaplarında 15 bin dolarlık DOGE bulunuyor.”

Ünlü iş insanı Mayıs ayında kendisinde, oğluyla birlikte aldığı 3250 tane DOGE olduğunu söylemişti. Cuban ayrıca Dogecoin’den tek kazancının, insanların onunla Mavericks ürünleri alması olduğunu ifade etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl