Ünlü programcı Jim Cramer: Kripto ve hisseleri şimdi satma zamanı

ABD medyasının büyük finans kanalı CNBC'nin ünlü programcısı Jim Cramer, kripto paralar ve hisse senetlerindeki düşüşün tamamlanmadığını belirtti ve satış önerdi. Cramer, "Şu anda kripto ve hisse senedi almayın. "Meme hisseleri" de almayın... Yeterince düştükten sonra büyük bir zıplama fırsatı gelecek" dedi.

jim-cramer

Kripto paralar ve hisse senetleri özellikle ABD Merkez Bankası’nın (FED) kış aylarında açıkladığı sıkılaştırma politikasından sonra tarihi zirvelerden sert düşüşler yaşadı. Bu düşüşler kripto para endüstrisindeki Terra LUNA, Celsius ve 3AC gibi şirketlerin iflasıyla daha da güçlenirken ünlü programcı Jim Cramer ise aşağı gidişatın hala sona ermediğini düşündüğünü söyledi.

“Kipto 1 trilyon dolara düştü! Neden dursun?”

ABD medyasının önemli finans kuruluşu CNBC’deki programında konuşan Cramer, Fed’in artık müdahale etmeye başladığını ve bu yüzden şu an için alım yapmanın doğru olmadığını belirtti:

“Bakın, Fed artık topa girdi ve ciddileşti. Başkan Powell bize adeta paramızla aptalca şeyler yapmamamızı söyledi. Cuma günkü konuşmasından çıkan anlam buydu. Fed başkanı bu tür şeyler söylüyorsa artık iş ciddiye binmiştir. ‘Meme’ hisselerinden almayın. Kripto da almayın. SPAC alımına da girmeyin. Bu zorlukları aştıktan sonra, yeterli düzeye geldiğimiz büyük bir sıçrama için doğru yerde olmuş olacağız. Kripto almanın mantığı yok. 3 trilyon dolardan 1 trilyon dolara düştü. Neden şimdi dursun ki?”

“İyi yatırımlar da düşecek”

Sadece spekülatif yatırımların değil, iyi ve güçlü yatırım araçların da düşeceğini belirten Cramer şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda her şey kötü görünüyor biliyorum. Fed, kötü yatırımların yanında iyilerin de düşmesine neden olacak. Ancak spekülatif varlıklardan çok büyük bir arınma olmadığı sürece düşüş bitmeyecek”

Cramer, bir Ethereum destekçisi olarak da biliniyor ancak yaptığı yorumların da çoğunda Ethereum’un spekülatif bir varlık olduğunu da belirtiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl