Raoul Pal: Bitcoin’de her şeyin olup bittiği döneme girmek üzereyiz

Kripto paralara verdiği destekle bilinen ve son dönemde hem 'sosyal coin'lerin hem de Ethereum'un boğa sezonunda çok ciddi artışlar yaşayacağını söylemesiyle ses getiren ünlü yatırımcı Raoul Pal, kripto para piyasalarının, boğa sezonunun en güzel dönemine girmek üzere olduğunu söyledi. Pal, "Eğer geçmiş ödül yarılanmalarına bakarsanız, her şeyin olup bittiği döneme girmek üzere olduğumuzu anlarsınız" dedi.

pal

Ünlü yatırımcı Raoul Pal, Morgan Creek yöneticisi Mark Yusko, eToro CEO’su Yoni Assia ile birlikte katıldığı Crypto Banter Youtube kanalının yayınında kripto para piyasalarını değerlendirdi. Piyasaların en çok kazanılan döneme girdiğini belirten Pal’ın yayındaki açıklamaları şu şekilde:

“Kazandığım her kuruşu yatırımlarıma ekliyorum”

“ETF konusu bekleniyordu. Burada beklenmeyen hiçbir şey yok. Tüm döngünün en güzel yerinin başındayız. Fiyatlar her şeye kayıtsız kalarak yükselecek. Tüm FUD’ı yaz aylarında attık. Mart ayından Mayıs’a kadar belli bir volatilite içinde hareket eden bir piyasa vardı. Ve artık geçmiş ödül yarılanmalarına da baktığınızda, her şeyin olup bittiği döneme girdiğimizi görüyorsunuz. Tüm kazançlar bu çeyrekte elde ediliyor. Artık zamanı geldi. Kazandığım her kuruşu, yatırımlarıma ekliyorum. Sürekli olarak ‘call option’larını satın alıyorum. Daha önce hayatımda bunu hiç yapmamıştım ama opsiyon piyasalarını bilenler beni anlayacaktır. Bu tür piyasalarda zaman aralığı çok önemlidir ve ben de böyle bir zaman bulmuşken değerlendirmek istiyorum”

“Haziran’a kadar sürebilir”

“Artık piyasada yeni oyuncular da var. İnsanların burada dikkat etmesi gereken konu, kurumsal şirketlerin nasıl yatırım yaptığıdır. Genelde 3 aylık ve yıllık dönemlerle alımlar yapılır. Dolayısıyla bu boğa koşusunda endüstriye yatırım yapmamış olan ya da yatırımlarını daha da artırmak isteyen herkesi göreceğiz. Serbest yatırım fonlarını da bu gruba dahil ediyorum. Ocak, Şubat ve Mart aylarının potansiyelinin daha yüksek olduğunu düşünüyorum ama boğa koşusu Haziran ayına kadar sürebilir. İnsanların beklediğinden daha uzun sürebilir ve fiyat da yine beklentilerin üzerine çıkabilir.”

“Aralık’ta büyük bir satış olabilir”

“Eğer haklıysak ve gerçekten büyük bir boğa koşusunun içindeysek, Aralık ayında büyük bir satış dönemi de olabilir. Çünkü kurumlar kendi portföylerinde balans ayarı yaparlar. Aralık ayı bu anlamda belirsiz bir ay. Bazıları ‘Boğa koşusunun sonu’ diye düşünecektir ve belki de haklı olacaklardır. Bu biraz da psikolojik bir savaş. Bu çok normal bir durum. Grafiklere baktığınızda da bu görülür. Piyasaların fizik kuralları içinde bu tür düzeltmeler vardır.”

“Toplam piyasa değeri 8-10 trilyon dolara çıkabilir”

“Bitcoin’in 2012/2013 boğa koşusundaki grafiğine baktığım zaman adeta bir sihir görüyorum. Ethereum’da bu grafik günü gününe tutuyor. Toplam piyasa değerinin grafiğine baktığımızda da yukarı giden bir trend olduğunu görüyoruz. Tahminim, rakamın 2 trilyon dolardan 8-10 trilyon dolar aralığına doğru gitmesini bekliyorum. Önümüzdeki 10 yılda da bu rakam 200 trilyon dolar olabilir.”

“%72 Ethereum’da, %3 Bitcoin’deyim”

“Şu anda portföyümün sadece %3’ü Bitcoin’de… Kalan %97’inin büyük bölümü ise Ethereum’da… Altcoin’lere şu an %25 ayırdım. Yani %72 Ethereum’dayım.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl