Raoul Pal: Ethereum’da 2013’ün tekrarını görebiliriz

Ünlü kripto para yatırımcısı ve Real Vision şirketi CEO'su Raoul Pal, kripto para piyasasıyla ilgili konuştu. Goldman Sachs'ın eski yöneticisi, önümüzdeki 12 ayda Bitcoin için 200-400 bin dolar arası, Ethereum için de en az 20 bin dolarlık fiyat beklediğini belirtti.

pal

Yaklaşmakta olan Ethereum güncellemelerinin Ethereum arzını azaltacağını ve ağ kullanımının ciddi şekilde artıracağını belirten Real Vision CEO’su Raoul Pal, katıldığı bir podcast’te şöyle konuştu:

“Şu anda bana ‘Önümüzdeki 12 ayda bir tane varlık alsan bu hangisi olurdu?’ diye sorasınız, buna kesinlikle Ethereum cevabını verirdim. Çünkü en çok ödül veren ve en az riskli olan varlık o”

“En az 20 bin dolar fiyat bekliyorum”

Pal ayrıca yaklaşan “proof of stake” geçişinin de, Ethereum’u çok daha çevreci bir kripto para haline getireceğini, kurumsal yatırımcıdan büyük ilgi ve en az 20 bin dolarlık da fiyat beklediğini söyledi:

“İki tane pump görebiliriz. 2013 yılının tekrarı gibi… Kurumsal yatırımcının da ciddi şekilde ETH yatırımı yapacağını düşünüyorum. Ethereum’da en az 20 bin dolarlık fiyat bekliyorum.”

Bilindiği üzere ikinci en büyük kripto paranın merakla beklenen Londra hard-fork’u 4 Ağustos’ta gerçekleşecek ve buradaki en önemli güncellemelerden olan EIP-1559 sayesinde, arz azaldığı gibi, ETH işlem ücretleri, ya yakılacak ya da uzun dönemli bir madencilik havuzuna aktarılacak.

Bitcoin’de beklenti aynı: “200 bin – 400 bin dolar arası…”

Pal Bitcoin için geçmişte yaptığı yorumların arkasında olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Önümüzdeki döngüde 200 bin ilâ 400 bin dolar arasında bir fiyat bekliyorum. Zaman verecek olursam, önümüzdeki 12 ay diyebilirim.”

Raoul Pal’ın ayrıca sosyal token’ların DeFi token’ları geçeceğini söylemesi de podcast’in önemli yorumlarından biriydi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl