Ünlü yatırımcı Tim Draper 250 bin dolarlık Bitcoin tahmininin arkasında

Dolar milyarderi girişimci ve Bitcoin yatırımcısı ünlü işadamı Tim Draper, Bitcoin'in 2022 sonunda ya da 2023 başlarında 250 bin dolar olacağı yönündeki tahmininin arkasında durduğunu söyledi. Draper, "Bence bu konuda haklı çıkacağım" dedi.

Tim Draper, Bitcoin’in sert volatilitesi ve son dönemin çok tartışılan enerji kullanımı konusuna rağmen 250 bin dolarlık tahmininin arkasında olduğunu açıkladı.

Amerikan televizyon kanalı CNBC’de katıldığı programda konuşan 63 yaşındaki ünlü yatırımcı şu ifadeleri kullandı:

“Dogecoin’de bir şeyler olmalı!”

Açıkçası, insanların adeta hayatlarını adadıkları projelere odaklanmayı tercih ederim. Dogecoin’e baktığımda ise bu yok. Gerçekten bir şey olmalı. Çünkü şu anda hiçbir mühendis üzerinde çalışmıyor ancak Bitcoin’de bunun tam tersi söz konusu. BTC’yi daha iyi yapmak için çok sayıda mühendis çalışıyor.

“Bitcoin, Amazon ve Microsoft gibi…”

Bitcoin yazılım dünyasının Microsoft’u ya da e-ticaret dünyasının Amazon’u gibi… Önümüzdeki 20-30 yıl boyunca Bitcoin’in dünyadaki tüm finansal aktivitenin merkezinde olacağını düşünüyorum.

“Elon Musk dünyadaki en akıllı insanlardan bir tanesi”

Elon dünyadaki en akıllı insanlardan bir tanesi. Belki de en akıllısı ama bence çevreye etkilerinden ötürü yaptığı eleştirilerde yanılıyor.

“250 bin dolarlık tahminim arkasındayım”

2022’nin sonu ya da 2023’ün başı için yaptığım bu tahminimin arksasındayım. Bence bu konuda haklı çıkacağım. Ya büyük oranda yanılacağım ya da tam dediğim şekilde olacak. 1-1,5 yıl içinde küçük yatırımcıların hepsi Opennode’da (Bitcoin ile ödeme sistemi) olacak. Herkes Bitcoin’i kabul etmiş olacak. Birkaç şirketin Bitcoin kabul etmesinden daha ötesini düşünün. Sadece 21 milyon adet BTC olduğunu düşünün”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl