Ünlü yatırımcı Tone Vays: Bitcoin 2023’te 100 bin dolara ulaşabilir

Ünlü yatırımcı ve trader Tone Vays, Bitcoin ve kripto paralarda bir sonraki boğa sezonunun, birçok düşüncenin aksine 2024 yılındaki halving'den önce gelebileceğini söyledi. Bitcoin'in 2023 yılında 100 bin dolara ulaşacağını düşündüğünü söyleyen Vays tahvil ve emlak piyasalarında da çöküşler beklediğini belirtti.

Kripto para analisti Tone Vays, Dubai’de katıldığı blok zinciri konferansında Kitko News standında soruları cevapladı. Birçok önemli değerlendirmede bulunan Vays, artık ayı sezonunun sonuna gelindiğini ve fiyatların bir süre sonra yükselmeye başlayacağını düşündüğünü söyledi.

Bitcoin’in fiyatında 2023 yılında patlama beklediğini ve büyük bir boğa sezonu geleceğini düşündüğünü söyleyen Vays’in açıklamaları şu şekilde:

“Kripto kışının sonuna geliyoruz”

Kripto kışının sona ermeye başladığını düşünüyorum. Çünkü Bitcoin’in mimarisi aslında onun, ayı sezonlarını çok uzun süreli yaşamasına izin vermiyor. Hem fiyat düzeltmesi hem de zaman düzeltmesine bakıldığında bu zorlu günlerin artık sona geldiğini düşünüyorum. Bunu bize gösteren birçok veri de var. Örnek olarak 1’den fazla BTC tutan cüzdan sayısı da her geçen gün artıyor. 900 bini geçti. Borsalardan cüzdanlara çekilen Bitcoin sayısı da artıyor. Bunun anlamı spekülatif trade işlemlerinde kullanılacak Bitcoin sayısının da azalmasıdır.

“Tahvillerdeki para artık çıkış yapma seviyesinde…”

Kısa vadeli yatırımcı veya trader iseniz evet, o zaman elinizde şu anda nakit bulundurmak en iyisi denilebilir. Ancak zaman dilimini uzattığımızda ABD seçimlerinden tutun da resesyon söylemlerine kadar birçok konu var. Faizler artıyor. Şu anda tahvillerde hisse senetleri piyasasına göre 10 kat daha fazla para var ve bu paralar çıkış yapacak. Şu anda tahviller değer kaybediyor. Bu paralar bir yere gitmek zorunda…

“Bitcoin’de korkutmak için aşağı yönlü çöküş gelebilir”

Bitcoin’de ani bir çöküş yaşanması ihtimali var. Ama bu durum kısa vadeli olacaktır ve aslında biraz da insanları korkutup piyasadan kaçırmak için yapılacaktır. Bu ihtimal var. Elimde böyle bir durum için de nakit bulunduruyorum ve eğer 14 bin dolar civarına bir düşüş gelirse bunu da alım yapmak için değerlendireceğim. Ama buralara doğru sert bir düşüş gelirse, o düşüşün çıkışı da sert olacaktır. Hemen toparlayacaktır.

“100 bin doları 2023’te, halving öncesinde görebiliriz”

Önümüzdeki yıl iyi bir boğa sezonu yaşayacağımızı düşünüyorum Halving Mayıs 2024’te ama yükselişler bence çok daha önce gelecek. Halving öncesi büyük bir boğa sezonu bile yaşayabiliriz. Dolayısıyla 100 bin doların ben 2023’te gelebileceğini düşünüyorum. Hisse senetlerinin de artacağı fikrindeyim. Özellikle teknoloji firmaları… Onlar da artık küresel oldular sadece ABD merkezli çalışmıyorlar. Hisse senetlerine de kripto para piyasalarına da çok ciddi spekülatif para akacaktır. Özellikle Rusya-Ukrayna savaşından dolayı Avrupalılar şu an korkuyorlar. Onlar da paralarını bazı yerlere aktaracaklardır. Ayrıca herkes şu an aşırı pesimist bir ruh halinde… Bu da beni açıkçası boğa sezonunun yaklaştığı konusunda ikna ediyor. Hem tahvil hem de emlak piyasasında da çöküşler bekliyorum.

“El Salvador’a gülmeyi bırakacaklar”

Şu anda Avrupa Bitcoin’den korkuyor. Ama ben Latin Amerika’dan Orta Doğu’ya kadar birçok bölgenin bu benimsenme için yaptıklarını görüyorum. Bitcoin’in fiyatı yükselmeye başladığında o zaman insanlar El Salvador’a gülmeyi de bırakacaklar. Batı Avrupa da bir süre sonra Bitcoin2.in değerini daha iyi anlayacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl