USDC ihraççısı Circle, Kongre’ye seslendi: Regülasyonları çıkarın

Geçtiğimiz günlerde 3.3 milyar dolarının Silikon Vadisi Bankası'nda kaldığını açıklayan Circle şirketinin yöneticisi Dante Disparte, ABD Kongre'sine yönelik bir açıklama yaptı. USDC ihraççısı firmanın baş strateji yöneticisi, ABD'li milletvekillerini bir an önce sabit coin regülasyonlarını sağlayacak olan yasaları çıkarmaya çağırdı.

USDC’nin ABD dolarına olan dengesinin 0.85 dolara kadar düşmesi krizini atlatan Circle şirketinde yönetici Dante Disparte ABD Kongresi’ne seslendi.

ABD medyasından Yahoo Finance’e konuşan Disparte, “2019 yılında bu yana, internette dolar kullanan, internetin dolarını çıkaran ve bu konuda çalışan biriyim. Uzun zamandır risk konusunda sürekli konuşmalar yapılıyordu ancak hiçbir zaman harekete geçilmedi” dedi.

“2008’deki gibi reformlar gerekli…”

ABD’nin artık inovasyonu baltalamaması gerektiğini belirten Disparte şunları söyledi:

“Yaşananlar dijital varlıkların Dodd-Frank olayıysa artık harekete geçme zamanıdır. 2008’de yapıldığı gibi geniş bankacılık reformları gerekli… Kongre adım atmalı. Sorumlu bir inovasyon için harekete geçmeliyiz. Zaman artık inovasyonu baltalama değil, ona destek olma zamanıdır. Circle’da yaşananlar, bir bankaya karşı duyulan güvensizliğin büyümesi üzerine oldu. Circle’ın kendisini tehlikeden korumak için geleneksel finanstan uzaklaşması da bu işin ironisi…”

USDC yeniden dengesini buldu

Öte yandan USDC’de yaşanan kriz de tamamıyla sonlanmış gözüküyor. Hafta sonu yaşanan karmaşada 1 dolara olan dengesi 0.85 dolara kadar inen USDC’de bu rakam yeniden 1 dolara sabitlendi. Ancak USDC’nin piyasa değerinin de birkaç gün içinde 44 milyar dolardan 39 milyar dolara inmesi dikkat çekiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl