Kripto yatırımcısı 131 bin dolarlık sabit coin takasında tüm parasını kaybetti

Dün 1 dolara olan dengesini kaybeden ve 0.50 dolara kadar düşen sabit coin USDR'da bir yatırımcı parasını USDC'ye çevirmek isterken tümünü kaybetti. Uzmanlar, yatırımcının panik satışı yaparken yanlış tuş kullanımı nedeniyle parasını kaybetmiş olabileceğini belirtiyor.

Gayrimenkul bağlantılı varlıklar tarafından desteklenen bir sabit coin olan USDR’ın dün 1 dolara olan dengesini kaybedip 0.50 dolara kadar düşmesi, sabit coin’in bazı yatırımcılarında panik yarattı. Oluşan hava bir yatırımcının ise tüm parasını kaybetmesine neden oldu.

131 bin dolar sıfır oldu!

OceanSwap adlı merkeziyetsiz finans platformunu kullanan bu kişi, değeri gittikçe düşen USDR varlığını USDC’ye çevirmek istedi. Büyük ihtimalle tuşlama hatası yapan bu yatırımcı, yaptığı takas sonucunda ise 0.0001 dolarlık USDC elde etti ve tüm parasını kaybetti. Bu kişinin 0.0012 BNB’lik işlem ücreti ödediği de görülüyor.

MEV botu 107 bin dolar kazandı

Yapılan bu işlem ise otomatik yazılım botları olan bilinen MEV botları tarafından anında arbitraj fırsatı olarak değerlendirildi. Blok zincirlerindeki işlemleri izleyen ve potansiyel fırsatları araştıran botlardan bir tanesi, saniyeler içinde fırsatı değerlendirdi ve 107 bin dolar kazandı.

USDR’ın 1 dolara olan dengesini kaybetme sebebi henüz bilinmiyor ancak üst üste gelen çekim taleplerinin düşüşe neden olabileceği belirtiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl