USDT ihraççısı Tether açıkladı: Her ay Bitcoin alınacak

En büyük sabit coin USDT'nin ihraççısı olan Tether şirketi, her ay elde ettiği kârın yüzde 15'iyle Bitcoin alımı yapacağını duyurdu.

83 milyar dolarlık değeriyle en büyük kripto paralardan olmasının yanı sıra, en büyük sabit coin konumundaki USDT’nin ihraççısı olan Tether şirketinden Bitcoin hamlesi geldi. Şirket, yaptığı açıklamayla bundan sonra her ay, faaliyetlerinden elde ettiği kârın yüzde 15’iyle Bitcoin alacağını duyurdu.

Elinde şu anda Mart 2023 itibarıyla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin bulunduğunu ve USDT’leri destekleyen varlıkları çeşitlendirmeye devam ettiğini belirten şirket resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün rezerv portföyümüzü güçlendirme amacıyla oluşturduğumuz yeni yatırım stratejimizi açıklıyoruz. Bu yeni yaklaşımla birlikteTether olarak, realize edilmiş kârımızla her ay %15 oranda Bitcoin alacağız.

“Şeffaflık artacak”

Bu yeni yaklaşım kapsamında Tether, fiyat artışlarından kaynaklanan gerçekleşmemiş sermaye kazançlarını göz ardı edecek ev sadece yatırım stratejisinden elde edilen kârları kullanacaktır. Tether’in BTC satın alması, rezervlerini güçlendirmeyi, artırmayı ve çeşitlendirmeyi amaçlayan yatırım kararlarına yönelik muhafazakar ve ihtiyatlı yaklaşımının bir parçasıdır. Tether, bu çerçeveyi uygulayarak şeffaflığı artırmayı ve şirketin performansı ve sermaye tahsis stratejisi hakkında daha net bir görüş sağlamayı amaçlıyor.

“Bitcoin son 10 yılda kendisini kanıtladı”

Tether olarak Bitcoin’in, son 10 yıldaki performansıyla ve dünyadaki gelişmeler karşısındaki duruşuyla potansiyelini gösterdiğine inanıyoruz. Bu performans, büyük finansal kurumlar tarafından artan benimsenme ile birleştiğinde, Bitcoin’in rezervlerimizdeki öneminin daha fazla anlaşılacağı düşüncesi içindeyiz”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl