USDT ihraççısı Tether ticari senetleri 50 milyon $’ın altına indirdi

En büyük sabit coin olan USDT'nin ihraççısı konumundaki Tether şirketi, rezerv varlıklarındaki önemli değişikliklere devam ediyor. Şirket son olarak çok eleştiri aldığı ticari senet değerini 50 milyon doların altına indirdi ve ABD tahvilleri oranını da %58'e çıkardı.

68 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük sabit coin konumundaki USDT’nin ihraççısı olan ve zaman zaman rezerv varlıklar konusunda eleştiri olan Tether şirketi’nin CTO’su Paolo Ardoino’dan yeni bir açıklama geldi. Ardoino, attığı tweet ile USDT’yi destekleyen rezerv varlıklar içindeki ticari senetlerin değerinin 50 milyon doların altına indiğini belirtti.

Ardoino ayrıca rezerv oranlarında ABD tahvilinin de %58.1’e ulaştığını, bu rakamın 30 Haziran’da %43.5 olduğunu duyurdu.

Evergrande iddialarından sonra başlamışlardı

Hatırlanacağı üzere Tether şirketi, USDT’yi destekleyen varlıkları açıklamaması sebebiyle ciddi eleştiriler alıyordu. Şirket aslında hala bu varlıkları detaylı şekilde açıklamıyor ancak uzun süredir rezervler içindeki ticari senet oranının azaltıldığını belirtiyor. Geçtiğimiz sene Çin emlak devi Evergrande’nin iflas haberleri arasında Tether’in de adı geçmiş ve şirketin elinde önemli miktarda Evergrande ticari senedi de bulunduğu iddia edilmişti.

Tether bu iddiaları reddetmiş ve elinde Evergrande hissesi olmadığını açıklamıştı. O tarihten sonra ise şirket kademeli olarak ticari senetlerini azaltarak ABD tahvillerine dönüş yapmaya başlamıştı.

Terra LUNA çöküşünde de önemli bir sınav veren şirket, kendisinden talep edilen USDT karşılığındaki dolar ödemelerini eksiksiz yapmış ve krizi kayıpsız atlatmayı başararak güven sağlamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl