UST/LUNA çöküşü için Temsilciler Meclisi’nde kapalı oturum

LUNA/UST çöküşü ABD'de uzun zamandır tartışılan sabit coin konusunu daha da ateşledi. Hazine bakanı Janet Yellen'ın açıklamalarından sonra şimdi de Demokrat milletvekilleri Terra ekosistemi ve yaşananlar hakkında kapalı bir oturum düzenledi. Toplantıya USDC ihraççısı şirket Circle'dan da bir yönetici katıldı.

Özellikle 2021 boğa sezonuyla birlikte kripto paralara olan yoğun ilgi sabit coin’lerin piyasa değerlerinin de görülmemiş seviyelere ulaşmasını sağlamış, dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD’de de ciddi şekilde dolara endeksli olan bu kripto paralar tartışılmaya başlanmıştı.

İşte son Terra Luna olayı da, tüm dünyada yüz binlerce mağdur yaratırken halihazırda zaten sabit coin’leri tartışan ABD’nin de bu konuya yakından eğilmesine neden oldu.

Demokrat milletvekillerinden kapalı oturum

ABD medyasında yer alan haberlere göre, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin Demokrat milletvekilleri Terra Luna çöküşü hakkında dün kapalı bir oturum düzenlediler. Bilindiği üzere özellikle LUNA/UST çöküşünün, ABD’deki sabit coin ve genel kripto para regülasyonlarını hızlandırması bekleniyor.

Kimler katıldı?

Toplantıda milletvekillerini bilgilendiren önemli isimler arasında şu kişiler yer aldı:

  • Eva Su: Sermaye piyasaları ve menkul kıymetler regülasyonları konusunda uzman olan, ABD Kongresi Araştırma Hizmetleri analisti
  • Dante Disparte: İkinci en büyük sabit coin olan USDC’nin ihraççısı şirket Circle’ın strateji ve küresel politika yöneticisi.
  • Rohan Grey: Willamette Üniversitesi hukuk porofesörü ve Digital Fiat Currency Enstitüsü’nde araştırma yöneticisi
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl