PayPal’dan daha fazla kripto para özelliği sunan yeni uygulama geliyor

Ekim ayında kripto para evrenine resmen girişin yapan ve o tarihten bu yana müthiş bir büyüme kaydeden ABD'li ödeme devi PayPal, üstün özellikli, yapay zekayla çalışan bir kripto cüzdan geliştireceğini açıkladı. Duyuru CEO Schulman'dan geldi.

paypay bitcoin haberleri

PayPal müşterileri, şirketin geliştirdiği Super App cüzdanı sayesinde kripto para kullanımlarında çok daha kolay işlem yapabilecekler. Ödeme şirketinin geliştirdiği ve kısa süre sonra kullanıma sunulacak olan Super App, fon yatırma işlemlerine direkt olarak izin verirken, mesajlaşma ve birçok ek kripto para özelliğini de sağlayacak.

Haberi, şirketin 2021 yılı ikinci çeyrek yatırımcı güncelleme konferansında CEO Dan Schulman verdi. Schulman, cüzdanın tüm ABD’de önümüzdeki birkaç ay içinde hazır olacağını belirtti.

Yapay zeka ve otomatik öğrenme

Birçok kripto para cüzdanına göre üstün özelliklerinin olacağı belirtilen Super App’in, yapay zeka ve otomatik öğrenme ile destekleneceği açıklanırken, müşterilerin sadece basit işlemleri yapılmayacak aynı zamanda, işlemler vasıtasıyla daha fazla fon kazanmaları da sağlanacak.

PayPal kripto alanında büyüyor

Henüz 2020 yılının Ekim ayında kripto para evrenine dahil olan ödeme şirketi, Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum’un müşterilerince trade edilmesine izin verdiğini açıklamıştı. PatPal’ın bu duyurusu dünyada büyük ses getirmiş hatta bazı uzmanlar boğa piyasasının bu açıklamadan sonra geldiğini bile söylemişlerdi. Şirket ayrıca kısa süre önce yaptığı açıklamada da, haftalık 20 bin dolarlık kripto para alım limitini 100 bin dolara çıkarmıştı. PayPal’ın bir şirketi olan Venmo da kripto para özelliğini müşterilerine Nisan ayında sunmaya başlarken, PayPal ayrıca, ABD’li kripto para borsası Coinbase ile de ortaklık kurmuştu.

Ödeme hacmi 311 milyar dolar

PayPal ayrıca, PAX sabit coin’ini çıkaran Paxos Trust Company ile de ortaklık kurmuş durumda… Şirketin özellikle kripto para özelliklerini sunmaya başlamasının ardından müşteri sayısında da büyük bir artıl görüldü. Geçtiğimiz yaz 300 milyon civarı olan PayPal’ın aktif müşteri sayısı 400 milyonu aştı. PayPal’ın son çeyrek toplam ödeme hacmi de 311 milyar dolardı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl