UTK Coin nedir? UTrust projesi ve geleceğine dair önemli bilgiler

Kripto para piyasasına ‘bomba’ gibi düşen bir gelişmeyle, Elrond tarafından satın alınmasıyla bir günde yüzde 30’dan fazla yükselen UTK Coin ile ilgili projenin geleceği ve ne gibi özelliklere sahip olduğu merak ediliyor. UTrust platformuyla ilgili merak edilenler içeriğimizde yer alıyor.

Kurucusu ve kuruluş yılı: Nuno Correia, Roberto Machado ve Filipe Castro / 2017
Blok zinciri: Ethereum
Toplam arzı: 500 milyon
Dolaşımdaki arzı: 460 milyon
Piyasa değeri: 200 milyon dolar (11 Ocak 2022)
En düşük fiyat: 0.005435 dolar
En yüksek fiyat: 1.49 dolar
Projenin amacı: Dünya üzerinde ödeme sisteminde işlem ücretleri ve hız konusunda yeni bir anlayış getirmek.
Kullanım alanları: Blok zincir odaklı ödeme sistemleri.

UTrust projesi nedir?

Pazarlama ve hukuk geçmişine sahip olan Nuno Correia, Utrust’un kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanıdır. Correia, çeşitli B2C işletmeleri kurarak 2011’den beri kripto para endüstrisinde çalıştı. Roberto Machado, Utrust’un kurucu ortağı, yönetim kurulu üyesi ve CPO’sudur. Utrust’tan önce Machado, Uphold, AT&T ve Airtel gibi uluslararası şirketlerle çalışmıştır.

Utrust (UTK), bir kripto para ödeme şirketidir. Özellikle ödeme platformlarının az gelişmiş işlem güvenliği ve yüksek ücretler olmak üzere, ödeme aracı olarak kripto para biriminin düşük kullanılabilirliği ile sonuçlanan sorunlara çözüm sağlamak için tasarlanmıştır. Platformun temel amacı, daha düşük ücretlerle hızlı ve sorunsuz kripto işlemlerine olanak sağlayacak bir sistem oluşturmak ve böylece tüccarların geniş bir kripto kitlesine ulaşmasını sağlamaktır. Kripto para birimlerinin en ciddi sorunlarından biri fiyat oynaklığıdır. Utrust, satıcıları piyasa oynaklığına karşı koruyarak ve alıcılara geri ödeme seçeneği sunarak hem alıcıları hem de satıcıları etkilerinden korumayı amaçlar.

Utrust, satın alınan ürün alıcı tarafından teslim alınana kadar aracı olarak hareket ederek işlemi güvence altına alır ve işlemin başarısını sağlar. Platform, alıcıların güvenli alışveriş yapmalarını sağlarken aynı zamanda geri ödeme seçeneği sunar ve satıcıları kripto piyasasının yüksek oynaklığından korur.

Kripto paralarla ilgilenenler, kripto varlıklarını yönetmek için birden fazla cüzdan kullanma ve takas etme eğilimindedir. Utrust, kullanıcıların hızlı ve güvenli işlemler yapmasına olanak tanıyan kendi yerel cüzdanını tanıtarak bu karmaşıklığı azaltmayı amaçlamaktadır. Bu mobil cüzdan hem zincir içi hem de zincir dışı ödemeleri destekler. Ayrıca, fiyat oynaklığını dengelemeye yardımcı olmak için kullanıcıların kripto para birimlerini fiat’a dönüştürmelerine olanak tanır.

UTK projesinin geleceği?

Neredeyse her sektörde 180’den fazla ülkede işletmelere destek sağlayan ve dünya çapında 30’dan fazla para birimini destekleyen Portekiz merkezli proje, geleceğin PayPal’ı olarak nitelendiriliyor. Kullanıcılar, ödemeleri UTK tokeni ile yapıldığı takdirde, mal ve hizmetler için fahiş bir rakam ödemeden ödeme yapabilirler.

UTrust ne vaat ediyor?

  • Kriptodan fiat’a anında dönüşüm.
  • Token yakma sistemi, token’ların performansını artırarak UTK arzını azaltır.
  • Geleneksel ödeme araçlarıyla benzer alıcı koruma sistemi.
  • Geleneksel ödeme araçlarından önemli ölçüde daha düşük ücretler.
  • Kredi kartı işleminin ödeyenine para iadesi anlamına gelen ters ibraz yoktur.
  • Birden fazla blok zinciri için zincir üstü ödemeler.
  • Dünyadaki herhangi bir cüzdan için ödeme desteği.
  • Tüm büyük e-ticaret platformlarıyla eklentiler ve entegrasyonlar.

UTK Coin nedir?

Ethereum blok zincirine bağlı bir token olan UTrust, 500 milyon adetlik maksimum arza sahiptir ve 450 milyonu Şubat 2021 itibariyle dolaşımdadır. Kalan 50 milyon coin ise enflasyon ve fiyat artışının etkilerini azaltmak için 2022’ye kadar kilitlendi. Yaklaşık 200 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olan proje, en yüksek fiyatına Ağustos 2021 tarihinde 1.49 dolar ile ulaşmıştır. En düşük fiyatını ise 0.005435 dolar ile görmüştür.

UTK Token nereden ve nasıl alınır?

UTK token, Binance, Huobi, Bitfinex, HotBit, KuCoin gibi kripto para alım satım platformlarında işlem görüyor. Yatırımcılar bu borsalardan UTK Token’ı alıp satabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl