DAO yönetim şirketi Utopia’dan bankalara USDC gönderme hizmeti

Özellikle sabit coin'lerin çok fazla tartışıldığı ülkelerden biri olan ABD'de Utopia Labs şirketi, merkezi borsa aracılığına ihtiyaç olmadan herhangi bir ABD'li bankaya USDC gönderilmesini sağlayacak bir sistem oluşturdu. Şirket bu çözüm sayesinde kripto ödeme benimsenmesinin önemli derecede artmasını hedefliyor.

En büyük kripto para yatırımcısı şirketlerden biri olan Paradigm’ın da yatırım yaptığı Utopia Labs şirketinden sabit coin ödemelerinde büyük kolaylık sağlayacak bir hizmet daha geliyor.

Şirketten yapılan açıklamada işletmelerin, dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir ABD’li bankaya USDC gönderebilecekleri belirtildi ve “Bu hizmet ile kripto ile fiat arasındaki boşluklara bir köprü daha kurulmasını amaçladı” denildi.

“ABD bankacılık sistemi kriptoya desteğini gösteremedi”

Ödeme sistemi hakkında detaylı bilgi verilen duyuruda ayrıca ABD bankacılık sistemi de eleştirildi:

“ABD bankacılık sisteminin kriptoya destek verememesi nedeniyle oluşan eksiklikler, şirketimizin bu çözümü sayesinde kapatılacaktır. Ödeme yapan, yatırım alan veya para kazanan şirketler, gerçek manada ABD’de bir banka hesabı olan herkese USDC ile ödeme yapabileceklerdir”

Utopia Labs’in bu hizmetini kullanmak isteyen şirketler, KYC ve “Know Your Business” olarak da bilinen KYB bilgilerini firmaya aktaracaklar. Utopia’dan yapılan açıklamada ayrıca bu bilgilerin verilmesinin ardından firmaların 2 gün içinde onay alabilecekleri ve işlemlere başlayabilecekleri belirtildi. Şirket işlemler üzerinden %0.3’lük bir ücret alacak.

Birçok ülkede geçerli olacak olan bu sistem Küba, Rusya, İran, Suriye, Kuzey Kore ve Belarus’ta ise kullanılamayacak.

Utopia’nın yol haritasında USDC’ye  (Ethereum ağında) birçok coin ve blok zincirinin de eklenmesi bulunuyor.

Utopia Labs, 2022’de Paradigm’ın liderlik ettiği yatırım turunda 23 milyon dolarlık fon toplamayı başarmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl