2.5 yıldır uyuyan kripto adresinden 2000 Ether çekildi

Yaklaşık 940 gündür hiçbir şekilde hareket etmeyen bir Binance hesabından bugün yaklaşık 3.5 milyon dolar değerde 2000 Ether çekildi.

Son olarak 2 Eylül 2020 günü işlem yapan bir Binance hesabı yaklaşık 936 gün sonra ilk kez bu adreste işlem yaptı ve 3.5 milyon dolar değerde 2000 Ether çekti.

Zincir üstü takip platformu Lookonchain’in verdiği bilgiye göre; Binance borsasında uzun süredir “uyuyan” bu hesap 2 Eylül 2020’de ise 1 milyon USDC çekimi yapmıştı. Adresin bu son işleminden birkaç ay sonra 2021 boğa sezonu başlamış, daha sonraki dönemlerde ise büyük düşüşler ve çıkışlarla birlikte Fed faiz kararlarının ve borsa iflaslarının da dahil olduğu önemli olaylar patlak vermişti.

CFTC davasıyla ilgisi var mı?

Tüm bu yaşananlarda hiçbir şekilde hareket etmeyen bu adresin, dün CFTC’nin Binance’e açtığı davadan sonra böyle bir adım atması da dikkat çekiyor. Fed faiz artırımları, banka ve FTX iflası, Terra LUNA ve onun etkileriyle yaşanan platform çöküşlerinin CFTC’nin açtığı davanın yanında “hafif” kalması bu olasılığı düşük kılıyor.

Hesabın bir borsaya kayıtlı olması, genelde soğuk cüzdanlarda yaşanan “şifrenin sonradan bulunması/hatırlanması” ihtimalini de neredeyse sıfır yaparken, varlıkların sonradan hatırlanması ve çekim yapılması da bir hayli düşük bir ihtimal olarak görülüyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl