ABD Uzay Kuvvetleri’ndeki komutan: Bitcoin’in önemini anlamalıyız

ABD Uzay Kuvvetleri'ne bağlı bir binbaşı olan Jason Lowery, ülkesinin Bitcoin gibi "proof-of-work" sistemlerini detaylı şekilde araştırması gerektiğini ve bu sayede siber saldırılara karşı korunma sağlanabileceğini belirtti.

Bitcoin ve diğer “İş Kanıtı” sistemlerinin enerji harcaması konuları uzun süredir tartışılmaya devam ederken çok konuşulacak bir yorum da bir ABD Uzay Kuvvetleri mensubundan geldi. Jason Lowery adındaki binbaşı ABD Savunma İnovasyon Kurulu’na 4 sayfalık bir mektup yazdı.

“Ulusal güvenlik için çok önemli…”

2 Aralık tarihli mektubunda Lowery, Bitcoin’in sadece bir para sistemi olarak görüldüğünü ancak bundan çok daha fazlası olduğunu söyledi:

“Bitcoin genelde sadece fonların korunması için geliştirilen bir para sistemi olarak görülüyor. Ancak Bitcoin tüm veri tarzlarını, mesajları ya da bazı emir sinyallerini de koruyabilir. Bunu çok az kişi biliyor. Sonuç olarak, bu eksik bilgi, bu teknolojinin kullanım alanını da sınırlıyor. Ulusal güvenliğin sağlanması ve siber saldırılara karşı korunmak için bu çok önemli…”

ABD Savunma İnovasyon Kurulu, ABD Ordusu’na teknolojik gelişimler konusunda birçok öneri veren bağımsız bir kurum olarak ön plana çıkıyor. Lowery, kuruma yazdığı bu mektupla aslında kurumun, ABD Savunma Bakanlığı’na bu önerileri iletmesini istemiş oldu.

“Savunmayı dijital alanda yapıyor”

Lowery mektubunda iş kanıtı sistemlerinin hack’lenmesinin, çok büyük bilgisayar gücü ve dolayısıyla büyük masraflar gerektirdiğini, bunun da düşmanları geri çekeceğini iddia etti:

“İş kanıtı sistemi aslında kara, deniz, hava ve uzay bölgelerindeki fiziksel savunma taktiklerine benziyor ancak bunu dijital alanda yapıyor”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl