Uzmanlar cevapladı: Ripple davayı kazanırsa XRP 5 katına çıkar

Bağımsız araştırma ve karşılaştırma websitesi olan Finder.com, XRP ile ilgili uzmanların katıldığı bir anket düzenledi. Kripto ve fintech endüstrisinden birçok analistin katıldığı ankette, Ripple'ın davayı kazanmasının XRP için tarihi bir yükseliş fırsatı getirebileceği belirtildi.

2017 yılındaki boğa sezonunda müthiş bir yükseliş yaşayan ve Ocak 2018’de de tarihi bir fiyatlama ile 3.5 dolar seviyesine ulaşan XRP, o dönem 3 yıllık bir ayı sezonuna giren piyasadaki düşüşten dolayı uzun süre 1 doların altında seyretmiş, 2021 boğa sezonu öncesi SEC’nin açtığı davayla da bu dönemi adeta boş geçirmişti.

“Dava sonucunun önemi hayati…”

Bağımsız araştırma ve karşılaştırma websitesi Finder.com ise hem XRP hem de onun ihraççısı olan Ripple şirketiyle ilgili uzmanlar arasında bir anket düzenledi. Kripto ve fintech endüstrisinden birçok uzman ve analistin katıldığı ankette, Ripple’ın SEC ile olan davasından elde edeceği sonucun hayati derecede önemli olacağı sonucu çıktı.

“Kazanırsa finansal kurumlar kullanmaya başlar”

Ripple’ın davayı kazanması durumunda, sınırötesi ödemelerde XRP’nin öneminin artacağını belirten bazı katılımcılar, bu sayede kurumların da bu tür ödemeler için XRP kullanmaktan çekinmeyeceklerini söylediler. Davanın kaybedilmesinin ise özellikle ABD’li kurumların XRP’yi kullanmalarının önüne geçeceği ifade edildi.

“2.5 dolara kadar çıkabilir”

Ankete katılanlar, fiyat tahmininde de bulundular ve Ripple’ın davayı kazanması durumunda XRP’nin Aralık ayında 2.55 dolara kadar yükselebileceği yorumunu yaptılar. Uzun vadeli tahminde de bulunan katılımcıların bir bölümü, 2025’te fiyatın 3.61 dolar, 2030’da ise 2.98 dolar olmasını beklediklerini ifade ettiler.

“Tamamen değersiz bir token”

Ankete katılan önemli isimlerden biri de DigitalX varlık yönetim firmasında fonlardan sorumlu yönetici olan Matthew Harry’di. Harry, davayı Ripple’ın kazanması durumunda XRP’nin bu sene yükselmemesi için hiçbir sebep olmadığını belirtti ancak uzun vade için de ilginç bir yorum yaptı:

“XRP token’ı, yaratılan spekülasyonlar dışında kalan zamanda tamamen değersizdir. Altında yatan teknoloji korkunç ve token’ın hiçbir kullanım alanı yok. Sadece ucuz fiyatta ve kolayca desteklenebildiği için spekülatif şekilde satın alınıyor. Token’ın bir özelliği yok”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl