VanEck’ten 2024 için ses getirecek Bitcoin, Ether ve Binance tahminleri

Bitcoin spot ETF başvurusu bulunan şirketlerden bir tanesi olan VanEck, 2024 için tahminlerde bulunduğu bir rapor yayımladı. Şirket, 2024'ün sonunda Bitcoin'in yeni zirve yapacağı tahmininde bulunurken, Binance'in de kripto piyasalarındaki liderliğini kaybedeceğini iddia etti. Ether'in de yine, Bitcoin'i geride bırakamayacağı yorumu yapıldı.

vaneck

SEC’den spot Bitcoin onayı bekleyen VanEck şirketi de 2024 tahminleriyle ilgili rapor yayımlayan firmalara eklendi. Firma, 2024 ile ilgili 15 kripto bağlantılı tahminde bulunurken, bunlardan en önemlileri ise Bitcoin’in yeni zirve yapacağı, Binance’in liderlik konumunu kaybedeceği ve ETF’lerle ilgiliydi.

“Bitcoin ETF’lerine 2.4 milyar dolar gelecek”

Bugün yayımlanan raporda, şirket Bitcoin spot ETF’lerinin kabul edilmesini beklediğini ve onayın gelmesiyle birlikte de bu ürünlere önemli derecede para gireceğini ifade etti:

“ABD’de resesyonun geleceğini ancak bununla birlikte Bitcoin spot ETF’lerinin de kabul edileceğini düşünüyoruz. 2024’ün ilk çeyreği itibarıyla ETF’lere 2.4 milyar dolardan fazla para girecektir. Bu durum Bitcoin fiyatını da artıracaktır”

“Halving ilk etapta fiyatı düşürebilir”

Nisan (ya da mayıs) ayında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin ödül yarılanmasıyla ilgili de tahminlerde bulunan VanEck, “Piyasada ciddi olmayan seviyede düşüş gelebilir ancak halving sonrasında fiyat yükselişi yaşanacaktır” dedi.

“Bitcoin zirvesi, 2024’ün 4. çeyreğinde…”

Şirket Bitcoin için yeni zirvenin ise 2024’ün son çeyreğinde geleceğini savundu:

“Regülasyonlarda görülecek gelişmeler ve ABD başkanlık seçimleri başta olmak üzere yaşanacak politik olayların ardından Bitcoin, 2024’ün son çeyreğinde yeni zirvesini görecektir”

“Ether, Bitcoin’i büyük ihtimalle geçemeyecek”

Özellikle uzun zamandır Ethereum maksimalistlerinin beklediği ve iddia ettiği Bitcoin ve Ether’in ‘yer değiştirmesi’ konusuna da değinen VanEck firması, şu yorumda bulundu:

“Geçmiş döngülerde olduğu gibi piyasa rallisinin lokomotifi Bitcoin olacak. Daha sonra para daha küçük çaptaki token’lara da gelecek. Ether, Bitcoin’i yine ve büyük ihtimalle geçemeyecek ancak birçok teknoloji hissesini de geride bırakacak. Yine de bir ‘flippening’ olmayacak”

“Binance liderliğini kaybedecek”

Binance’in spot işlemlerde liderliğini kaybedeceğini belirten firma şu ifadeleri kullandı:

“Binance, liderlik pozisyonunu kaybedecek. OKX, Bybit, Coinbase ve Bitget gibi borsalar liderlik için yarışacak. Coinbase’in vadeli işlemler piyasası da günlük 1 milyar doları geçebilir. Burada regülasyonların da önemi büyük olacak”

“Sabit coin’ler ve DEX’ler rekor kıracak”

Özellikle ABD’de çok konuşulan sabit coin’ler ile merkeziyetsiz platformlar konusuna da değinen varlık yönetim şirketinin bu konudaki yorumları da şu şekilde oldu:

“Sabit coin piyasa değeri de yeni zirvelerine gidecek. 200 milyar dolar geçilecek. USDC, piyasada kaybettiği alanları geri alacak. Bunu sağlayacak olan ise kurumsal şirketlerin benimsenmesi olacak. DEX’ler de kendi rekorlarını kıracaklar ve spot işlem hacimlerindeki paylarını artıracaklar. Solana gibi hızlı blok zincirleri ve otomatik işlem yapabilen, aynı zamanda saklama hizmeti veren cüzdanlar da yine bu anlamda DEX’leri öne çıkaracak”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl