VanEck spot Ether ETF’i DTCC’de listelendi

SEC'nin yarın, ya onay ya da ret kararı vereceği VanEck spot Ether ETF'i DTCC'de (Depository Trust & Clearing Corporation) listelendi. Bu durum genelde fonun işlemler için hazır hale geldiği anlamını taşıyor.

vaneck

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ether spot ETF başvurusu yapan şirketlere 19b-4 formlarını değiştirmeleri talebinde bulunmasının ardından süreç daha da hızlandı. Küresel yatırım firması VanEck’in spot Ether fonu, şirketle ilgili karara bir gün kala saklama ve takas kurumu olan DTCC’de listelendi.

New York Borsası’ndan (NYSE) Nasdaq’a, CBOE’den NYSE Arca’ya kadar birçok borsayla iş birliği içerisinde olan DTCC’de bir fonun listelenmesi, artık o fonun işlemler için resmen hazır hale geldiğinin işareti olarak görülüyor.

Bu bir hazırlık dönemini ifade ettiği için, fonun listelenip listelenmeyeceği konusunda ise bir kesinlik bulunmuyor. Dolayısıyla SEC’nin kesin kararı görülmeden burada bir listelemeden bahsetmek doğru değil.

Konuyla ilgili DTCC’den yapılan açıklamada da, SEC’den beklenen onaya vurgu yapıldı:

“Bu dosya hem DTCC’de süreç içinde olan aktif ETF’ler ile, başlangıç öncesi aktif olmayan ETF’leri içeriyor. Dolayısıyla süreç içerisinde olmayan ETF’ler için gerekli olan tüm regülatör onaylarıyla diğer onayların verildiği görülmelidir”

VanEck’in Ether spot ETF’inin işlem kodu ise ETHV olarak görülüyor.

VanEck’in listeleneceği borsa olan CBOE, dün VanEck ile birlikte Franklin Templeton, Fidelity, Invesco Galaxy ve Ark Invest için SEC’nin talep ettiği değişiklikleri yapmış ve kuruma sunmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl