Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Varlık yöneticileri, CME’de Bitcoin ‘long’ pozisyonlarını artırdı

29 Haziran 2021 tarihli en son CFTC verileri, varlık yöneticilerinin Bitcoin fiyatlarında artış olacağına dair pozisyon aldıkları 542 long (uzun) Bitcoin vadeli kontratı taşıdıklarını gösteriyor. Bir önceki hafta bu rakam 419’du (kısa pozisyonlar 739) ve yüzde 30 artarak 542’ye yükseldi. Varlık yöneticileri, en son Ocak ayında bu kadar uzun pozisyon taşıyordu.

Öte yandan son verilerde, 542 long’a karşılık 613 short (kısa) kontratı vardı. Her bir kontrat, 5 BTC’ye karşılık geliyor. Gecikmeli olarak açıklanan bu verilerin alındığı gün, bir numaralı kripto paranın fiyatı 36 bin doların üzerine çıkmıştı.

Varlık yöneticilerinin CME'deki pozisyon verisi. Her bir Bitcoin kontratı, 5 BTC'ye eşit.
Varlık yöneticilerinin CME’deki pozisyon verisi. Her bir Bitcoin kontratı, 5 BTC’ye eşit.

Yükseliş yönünde açılan pozisyonlardaki artış hızlı oldu. Bu grup, son birkaç aydır aşırı ölçüde short (kısa) pozisyondaydı. Şu anda ise neredeyse net nötr bir pozisyona sahipler. Ayrıca Bitcoin 14 Nisan’da 64 bin 900 dolarlık rekor seviyeye ulaştıktan sonra kısa pozisyonlarını hızla artıdılar ve Bitcoin 30 bin dolara kadar düşüş yaşarken büyük kar elde ettiler.

Bu son veriler, CME’deki varlık yöneticilerinin önemli bir bölümünün Bitcoin fiyatında dip noktaya yakın olunduğuna ve tekrar bir tırmanış olabileceğine inandığını gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl