20 milyon doları FTX’te kalan şirket iflas başvurusunda bulundu

İngiliz Virjin Adaları merkezli trade şirketi Auros, 20 milyon dolarlık varlıklarının FTX'te kalmasından ötürü iflas başvurusunda bulundu.

Piyasa yapıcı firma Auros’un da FTX çöküşünden ötürü iflas başvurusu yaptığı ortaya çıktı. Hem algoritmik trade hem de piyasa yapıcı bir şirket olan Auros’un son dönemde çeşitli krediler ve finans anlaşmaları yaparak faaliyetlerini devam ettirdiği ancak varlıklarının FTX’te kilitli kalmasından ötürü bu operasyonlara devam edemediği belirtildi.

Auros’tan yapılan açıklamada, “Şirketin, yaklaşık 20 milyon değerde olan büyük bölümde varlığı, FTX’in 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasıyla borsada kalmıştır” denildi. Bu varlıkların borsada kalmasıyla birlikte de, şirket gerekli ödemeleri müşterilere ve alacaklılara yapamaz hale geldi.

Hatırlanacağı üzere bu ay başında Auros’un, merkeziyetsiz finans sistemiyle aldığı 2400 wrapped Ether kredisinin ödemesini yapamadığı belirtilmişti. Yaklaşık 3 milyon dolarlık ödemenin yapılamadığını açıklayan kurum ise, Maple Finance’in likidite havuzlarını yöneten M11 Credit şirketiydi. M11 Credit, ödemeyle ilgili 5 Aralık’a kadar süre vermiş ve aynı zamanda Auros’un sadece kısa bir likidite sorunu yaşadığını belirtmişti. Ancak sorun kısa sürmedi ve sonunda şirket iflas başvurusunda bulundu.

Şirket ayrıca, mahkemeden tasfiye kararı istedi ve tasfiye ile ilgilenecek firma olarak da Interpath Advisory’yi talep etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl