Fenerbahçe Token resmen açıklandı: Paribu ile anlaşıldı

Kripto para topluluğunun uzun zamandır heyecanla beklediği Fenerbahçe token, Sarı Lacivertli kulüpten yapılan resmi duyuruyla resmen açıklandı. Fenerbahçe token, şu an için sadece Paribu borsasında işleme açık olacak.

Dünyadaki taraftar token furyasına beklendiği üzere Fenerbahçe de katıldı. Sarı Lacivertliler yaptıkları resmi açıklamayla Paribu borsasıyla bu konudaki iş birliğini de duyurmuş oldular.

Ne zaman çıkıyor?

Fenerbahçe token sahibi olmak isteyen yatırımcılar, Pazartesi sabah saat 09.00’dan saat 18.00’a kadar Paribu borsasından alım talebinde bulunacaklar. Talepte bulunmak için Paribu üyesi olunması gerekiyor.

Arzı 190 milyon 700 bin…

Kripto para endüstrisinde token’ların arzının önemi de çok büyük. Paribu’dan verilen bilgilerde token arzının 190 milyon 700 bin olacağı ve token’ların tamamı dolaşıma girdikten sonra bu sayının artmayacağı belirtildi.

15 ve 30 TL’lik 2 seçenek

Paribu borsası Fenerbahçe token’lar için 2 ayrı satış seçeneği sundu. Bunlardan ilkinde alınacak olan token’lar, 9 ay boyunca sistemde kilitli kalacak. Dolayısıyla yatırımcı bu token’ları 9 aylık bir süre zarfında transfer edemeyecek ya da satamayacak. Token’ların kilidi 15 Mayıs 2022’de açılacak. Bu token’larda fiyat 15 TL olacak.

İkinci seçenekte ise alınan token’lar 13 Ağustos 2021 tarihinde işleme açılacak. Yani yatırımcı, bu tarihten sonra token’ları satabilecek ya da başka bir cüzdana transfer edebilecek. Ancak bu seçenekte, bir token’ın fiyatı da 30 TL olacak. Satın alınan token’lar, Paribu hesabına 13 Ağustos 2021 00:00 itibarile tanımlanacak.

En az 15 token alınabilecek

Sunulan her iki seçenekte de alınabilecek en az Fenerbahçe Token adedi 15 olarak belirlendi. 15 adedin altındaki taleplerde alım işlemi gerçekleştirilmeyecek. Seçenek 2’de ise en fazla talep 200 FB token ile sınırlı olarak açıklandı.

FB token, Paribu’da ilk etapta Türk Lirası paritesiyle işlem görecek.

Fenerbahçe Token’ın taraftarlara dört başlıkta avantaj sağlayacağı belirtiliyor. Token sahipleri, sezon boyunca ve sonrasında ayrıcalıklardan yararlanacak, kulüp tarafından açıklanacak anketlerde oy hakkı elde edecek, Fenerbahçe sporcuları, teknik heyet ve yönetimle tanışma imkanı kazanacak, stat ve sis turlarına katılma olacağından yararlanacaklar.

Son olarak Fenerbahçe token, 9 Ağustos pazartesi günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenecek olan basın toplantısıyla tanıtılacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Teoman Pier Yanıtla

    30₺ den satışı gerçekleştirip umarım 10₺ den borsa açılışı olmaz. bu 2ci senaryo idi.
    kısa süredede 2₺ ye düşüş olabilir. Bence açılışı beklemek. 1-2 hafta sonra durumu belli olur.