VeChain’e dünyaca ünlü milyarder yatırımcı

Tesla ve Coinbase gibi birçok şirkette yatırımı bulunan Silikon Vadisi'nin efsane ismi Tim Draper, kripto para alanındaki yatırımlarını genişletti.

Coinbase, Patreon, SpaceX, Tesla ve FourSquare gibi pek çok başarılı teknoloji girişimlerinde yatırımları bulunan Silikon Vadisi’nin efsane ismi Tim Draper, kripto para alanındaki yatırımlarını da genişletti.

Daha önce Bitcoin’e yatırım yaptığı bilinen Draper, şimdi ise Çin’in ilk Blockchain tabanlı güvenlik platformu olan VeChain ile yakından ilgileniyor. VeChain Vakfı tarafından da doğrulanan haberlerde Draper’ın VeChain’e ABD Doları fonundan yatırım yaptığı bildirildi.

Bitcoin’i 6 dolarken aldı ama…

Draper, Bitcoin henüz 6 dolar iken Bitcoin satın almış bir isim. Mt. Gox soygunu sırasında Bitcoin’lerini kaybeden yatırımcı, 2014 yılında bu kez Silk Road operasyonu sonrasında ele geçirilen 144 bin Bitcoin’in yaklaşık 30 bin adedini 600$’dan satın aldı.

Tim Draper

Draper, geçtiğimiz haftalarda yaptığı iddialı bir açıklamasında, “Beş yıl içinde Bitcoin ve diğer kripto paralar birincil ödeme aracı olacak.” şeklinde konuşmuştu.

Bu arada VeChain, Şubat ayında otomobil devi BMW ile iş birliği yaptığını duyurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl