Vechain (VET) Amazon açıklamasını dakikalar sonra yalanladı: Özür dileriz

Tedarik zinciri platformu Vechain (VET), Medium hesabından yapılan Amazon Web Services (AWS) ortaklığının doğru olmadığını ve paylaşımın yanlışlıkla yapıldığını duyurdu.

Türk ve yabancı birçok medya kuruluşunun “Vechain, Amazon ile ortaklık kurdu” diye duyurduğu haber, Vechain’in kendisi tarafından çok kısa bir süre içerisinde yalanlandı. Platformdan yapılan açıklamada paylaşımın yanlışlıkla yapıldığı belirtildi ve “Yaratılan kafa karışıklığı için özür dileriz. AWS ile ilgili olan ve Medium hesabımızda yayımlanan VeCarbon Teknik/Çalışma ortaklığı yazısı, arşiv amaçlıydı. Orijinal metin VeChain.org’da 9 Mayıs 2022’de paylaşılmıştı.” denildi.

Sosyal medya hesapları sessiz kaldı

Vechain-Amazon ortaklığı olarak Medium hesabından yapılan paylaşımın ardından hem Vechain’in hem de Vechain CEO’su Sunny Lu’nun hesaplarının sessiz kalması şüphe çekmişti. Yatırımcılar, “AWS ile ortaklık” paylaşımı üzerine Vechain’in kripto parası VET’e yatırım yapmaya başladılar ve fiyat saniyeler içinde 0.027 dolardan 0.029 dolara yükseldi. Ancak Sosyal medya hesaplarının sessizliği bir süre sonra yükselişin de yavaşlamasına ve düşüşe dönüşmesine yol açtı.

İkinci Litecoin-Walmart vakası…

Kısa süreli yükselişin ardından ise Vechain’den bu açıklama geldi. Birçok yatırımcı Twitter’dan proje ve CEO Lu’ya tepki gösterdiler. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene yaz aylarında da ABD’nin en büyük perakende şirketlerinden biri olan Walmart’ta Litecoin ile ödeme yapılacağı haberi ortaya çıkmıştı. Litecoin’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamanın ardından LTC’de ciddi artışlar meydana gelmişti. Ancak daha sonra Walmart böyle bir anlaşmanın olmadığını duyurmuş, Litecoin kurucusu olan Charlie Lee de özür dilemişti.

“Skandal” olarak nitelendirilen açıklamaların ardından Litecoin fiyatında da ciddi düşüşler meydana gelmişti. Vechain’in de böyle bir hata yapması ciddi şekilde tepki çekti ve fiyat manipülasyonu şüphelerini de gündeme getirdi.

Vechain fiyatı geçtiğimiz sene boğa sezonunda 0.28 dolara kadar yükselmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl