VeChain’den dev anlaşma için açıklama geldi, VET %10 yükseldi

En önemli tedarik zinciri platformlarından biri olan VeChain, dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden biriyle anlaşmaya vardığını duyurdu. Yapılan açıklamada isim verilmemesi ve anlaşmanın sadece bir tweet ile geçiştirilmesi ise takipçilerden ve yatırımcılardan tepki çekti. Duyurudan sonra VET fiyatında da %10'luk bir yükseliş oldu.

2021 boğa sezonunda önemli fiyat yükselişi yaşayan kripto paralardan biri de VET’di. Tedarik zinciri platformu VeChain’in kripto parası olan VET, şirketin de sessiz kalmasıyla bir süredir yatay bir hareket sergiliyor.

CEO Sunny Lu, Avrupa mesajını vermişti

VeChain Vakfı, tedarik zinciri anlamında başta Çin olmak üzere Uzakdoğu bölgesinde önemli anlaşmalara imza atarken son aylarda sessizliğini koruyordu. Dün ise VeChain CEO’su Sunny Lu, Twitter hesabından geleneksel şirketlerin blok zinciri teknolojisine adaptasyonunun ne kadar zor olduğuna yönelik tweet’ler atmış, sonunda da “Avrupa gezisinden büyük ödül kazanacağız” demişti. Lu 10 Ekim’de Milano’ya gitmişti.

“Anlaşma sağlandı, bizi izlemeye devam edin”

CEO Lu’nun bu tweet’i VeChain’in önemli bir anlaşmaya imza atacağı düşüncesinin oluşmasını sağlamıştı. Bugün ise Lu’dan herhangi bir tweet gelmezken bombayı adeta VeChain Vakfı’nın resmi Twitter hesabı patlattı. Hesaptan atılan tweet’te “Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden biriyle el sıkıştık. Bizi izlemeye devam edin” denildi.

Açıklamanın açıklaması mı?

VeChain takipçilerinin bir bölümü tweet’in altına tebrik mesajları ayzarken bazıları ise isim vermeden sadece bir tweet ile geçiştirilen bu önemli anlaşma için tepki gösterdi. “Açıklamanın açıklaması” yorumlarının yapıldığı da görüldü.

Hatırlanacağı üzere kripto para piyasasının 2017 yılındaki boğa sezonuna TRON CEO’su Justin Sun damga vurmuş ve fiyat hareketlerinin yoğun olduğu günlerde birçok kez Tron’un önemli bir anlaşmayı açıklayacağı bilgisini vererek daha fazla yükseliş elde etme denemelerinde bulunmuştu. Sun daha sonra “Açıklamanın açıklamasını yapan adam” olarak lanse edilmeye başlanmıştı.

VeChain’in paylaşımında “NFT” hashtag’inin bulunması da dikkat çekti.

En büyük 24. kripto para olan ve 0.11 dolardan işlem gören VeChain’in kripto parası VET de, açıklamanın ardından %10’luk bir yükseliş gördü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl