Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

World of Warcraft’ın altını, Venezuela’nın Bolivar’ından yüzde 50 daha değerli

Coin Telegraph’ta yer alan habere göre, World of Warcraft oyununun sanal “altın”ı, artık Venezuela‘nın Bolivar para biriminden daha değerli. Güncel verilere göre, 13.000 Bolivar ile 1 Dolar alınabilirken World of Warcraft oyununun ise 7500 altını 1 Dolar ediyor. Son derece tartışmalı bir seçimin ardından Venezuela ekonomisi can çekişmeye devam ediyor. Venezuela’nın para birimi son birkaç yıldır hızlı yükselen bir enflasyonla karşı karşıya. Dolar karşısında yüzde 2000’lere varan bir değer kaybı gözlendi. Hükümetin resmi enflasyon oranı ise oldukça farklı. Bitcoin’e talep...

Coin Telegraph’ta yer alan habere göre, World of Warcraft oyununun sanal “altın”ı, artık Venezuela‘nın Bolivar para biriminden daha değerli.

Güncel verilere göre, 13.000 Bolivar ile 1 Dolar alınabilirken World of Warcraft oyununun ise 7500 altını 1 Dolar ediyor.

Son derece tartışmalı bir seçimin ardından Venezuela ekonomisi can çekişmeye devam ediyor. Venezuela’nın para birimi son birkaç yıldır hızlı yükselen bir enflasyonla karşı karşıya. Dolar karşısında yüzde 2000’lere varan bir değer kaybı gözlendi.

Hükümetin resmi enflasyon oranı ise oldukça farklı.

Bitcoin’e talep artıyor, madencilik yapanlar çoğalıyor

Venezuela’da yaşanan bu yüksek enflasyon, halkı açlıkla burun buruna getirdi. İnsanlar, paralarının değer kaybını önlemek için Bitcoin’e yönelmeye başladı. Ülkede Bitcoin madenciliği de adeta patlama yaşarken Bolivar yerine Bitcoin kabul eden işletmelerin sayısı da oldukça arttı.

Venezuela menşeili Bitcoin borsası olan SurBitcoin’in kurucusu bu hafta The Atlantic’e şunu söylemişti:

“İnsanlar, hükümetin getirdiği yasaklamalar sonrası madenciliği bırakmadılar. Sadece yer altına indiler.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl