Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Venezuela hükümeti, kendi dijital para birimini başlatabilir

Hiperenflasyon oranının devasa rakamlara ulaşması nedeniyle Venezuela’da halk açlıkla mücadele veriyor. Her geçen gün ülke ekonomisi kötüye gidiyor. Ekonomideki bu kötü dürüm, insanları yerel para birimini terk etmeye ve Bitcoin kullanmaya yöneltti. Hükümet, ekonomik durumu düzeltmek adına son çare olarak kendi dijital para birimini yaratmayı planlıyor. Bu önlemin başarılı olup olmayacağı merakla bekleniyor. Dijital para birimine bugüne kadar muhalif bir tavır göstermesine rağmen Venezuela hükümeti, blockchain teknolojisine ve dijital para birimlerine her zaman ilgi gösterdi. Hafta başında düzenlenen bir sempozyumda...

Hiperenflasyon oranının devasa rakamlara ulaşması nedeniyle Venezuela’da halk açlıkla mücadele veriyor. Her geçen gün ülke ekonomisi kötüye gidiyor.

Ekonomideki bu kötü dürüm, insanları yerel para birimini terk etmeye ve Bitcoin kullanmaya yöneltti. Hükümet, ekonomik durumu düzeltmek adına son çare olarak kendi dijital para birimini yaratmayı planlıyor. Bu önlemin başarılı olup olmayacağı merakla bekleniyor.

Dijital para birimine bugüne kadar muhalif bir tavır göstermesine rağmen Venezuela hükümeti, blockchain teknolojisine ve dijital para birimlerine her zaman ilgi gösterdi.

Hafta başında düzenlenen bir sempozyumda hükümet temsilcileri, banka yetkilileri ve özel sektörden uzmanlar bir araya geldi. Konferansta ulusal bir dijital para birimi geliştirilmesi fikri tartışıldı. Yerel Blockchain firmalarından biri olan Onixcoin, ülkenin merkez bankasıyla birlikte bu konuda işbirliği içinde.

Hiç kimse Venezuela’nın hiperenflasyon, gıda kıtlığı ve toplumsal huzursuzluğun devam etmesi karşısında kötü ekonomisine hayat vermek için yeni yollara ihtiyaç duyduğunu inkar edemez. Merkez bankasının dijital para fikri ekonomik sıkıntıları bertaraf etmek için son derece önemli.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl