Venezuela hükümetinden kripto para okulu

Venezuela hükümetinin, başkent Caracas'ta kripto para birimleri konusunda vatandaşları eğitmek için bir eğitim merkezi açtığı bildirildi.

Venezuela’da yayın yapan televizyon kanalı Telesur TV tarafından dün verilen haberde, Venezuela hükümetinin, başkent Caracas’ta kripto para birimleri konusunda vatandaşları eğitmek için bir eğitim merkezi açtığı bildirildi.

Haber, hükümetin petrol destekli dijital para girişimi Petro‘nun ilanı ve ön satışının başlatılmasından kısa bir süre sonra geldi.

Haberde, eğitim merkezinin açıldığı şu ifadelerle duyuruldu:

“Kripto para eğitim okulu, Venezuela vatandaşları için ücretsiz kurslar veriyor. Caracas’taki Granja Laboratorio Petro School’da Venezuelalılar, kripto para birimlerini nasıl alacağını, nasıl satacağını, madenciliğin nasıl yapılacağını ve kriptoekonominin nasıl çalıştığını öğrenebilirler.”

Öte yandan Reuters’a konuşan bir Venezuelalı kripto para eğitmeni Carmen Salvador, konuyla ilgili olarak “Öncelikle bununla bilgiyi yeni bir metodoloji veya teknoloji gibi erişebilir kılmayı umuyoruz.” dedi. Salvador, eğitime her yaştan herkesin katılabileceğini de ifade etti.

Ayrıca Venezuela hükümeti, üniversitelerde madencilik çiftlikleri de kuracak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl