Maduro, ABD ablukasından kurtulmanın yolunu kripto parada buldu

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ekonomik kriz ve Bolivar’ın değerindeki sert düşüşün ortasında ulusal bir kripto para birimi oluşturulacağını açıkladı. Reuters’ın haberine göre, Maduro tarafından televizyonda yapılan açıklamada Petro adı verilen kripto para biriminin petrol de dahil olmak üzere emtia rezervleri tarafından destekleneceğini belirtti. Maduro, oluşturulacak olan kripto para biriminin ülkedeki mali ablukanın üstesinden gelmeye yardımcı olacağını ifade etti. Ülkedeki muhalefet liderleri Maduro’nun bu fikrine karşı çıktı. Muhalefetten Angel Alvarado, bu önerinin inanırlılığının olmadığını söyledi. Blockchain araştırma merkezi kurulacak Son...

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ekonomik kriz ve Bolivar’ın değerindeki sert düşüşün ortasında ulusal bir kripto para birimi oluşturulacağını açıkladı.

Reuters’ın haberine göre, Maduro tarafından televizyonda yapılan açıklamada Petro adı verilen kripto para biriminin petrol de dahil olmak üzere emtia rezervleri tarafından destekleneceğini belirtti.

Maduro, oluşturulacak olan kripto para biriminin ülkedeki mali ablukanın üstesinden gelmeye yardımcı olacağını ifade etti.

Ülkedeki muhalefet liderleri Maduro’nun bu fikrine karşı çıktı. Muhalefetten Angel Alvarado, bu önerinin inanırlılığının olmadığını söyledi.

Blockchain araştırma merkezi kurulacak

Son olarak haberde, hükümetin Blockchain teknolojisiyle ilgili araştırmalar yapmak üzere bir merkez kurma niyetinde olduğu kaydedildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl