Petro, 4 ay içinde tüm devlet kurumlarında yasal ödeme aracı olacak

Petro, hükümetin resmi gazetesinde yayınlanan bir bildiriye göre 120 gün içinde devlet kurumlarındaki işlemler için yasal ödeme aracı haline getirilecek.

Venezuela’nın petrole dayalı kripto para birimi Petro, hükümetin resmi gazetesinde yayınlanan bir bildiriye göre 120 gün içinde devlet kurumlarındaki işlemler için yasal ödeme aracı haline getirilecek.

Gazeteye göre hükümet tüm kripto paraların tek düzenleyicisi olacak ve yeni oluşturulan kripto hazinesi ihraçtan ticarete kadar her şeyi denetlemekten sorumlu olacak. Aynı zamanda hükümet, Abrahan Landaeta’yı kripto hazinesinin, Anthoni Camilo Torres’i de sanal borsaların başına getirdi.

Bu kararnamenin Petro’yu kullanıma sokması bekleniyor ancak bir dizi zorluk Petro’nun uygulamaya geçmesini zorlaştırıyor. Bu zorluklar da Petro’nun birçok yönünün sır olması ve derecelendirme sitelerinin bunun bir aldatmaca olduğunu söylemeleri olarak ifade edilebilir.

Geçtiğimiz ay Venezuela Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela’nın Çin, Rusya ve Meksika gibi ülkelerden coinler için 5 milyar dolarlık teklif aldığını söyledi. Ancak bu iddianın çok az kanıtı bulunmakta.

Venezuela, Petro ile Blockchain temelli varlıkların küresel coşkusundan yararlanarak, dünyanın en sıkıntılı ekonomilerinden biri olan ve özellikle para sıkıntısı çeken ekonomisini kalkındırmaya çalışıyor.

IMF’in tahminlerine göre ülkenin enflasyonu yıl sonunda %13.000 seviyesine ulaşacak ve ekonomi %15 oranında daralacak.

Maduro geçen hafta yaptığı konuşmada, ülkenin dijital parayla 30 ambulans satın aldığını söyledi.

Ülke çapında Petro ve diğer kripto paraları arttırma çabaları olarak, ulusal bir dijital madenci sicil kaydı açılmış ve ülkenin batı sınırındaki popüler turistik yerlere coin’lerin kabul edileceği Petro bölgeleri oluşturulmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl