Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Venezuelalılar, paralarını Bitcoin’e yatırmayı sürdürüyor

Venezuela, uzun bir süredir ekonomik buhran altında. Yolsuzluklarla çalkalanan ülkede, ekonomik buhranın yanı sıra hırsızlıklar ve cinayetler de oldukça artış gösterdi. Yüzde 800’lere varan enflasyon nedeniyle hali hazırda değersiz olan ülkenin para biriminin daha da değersiz olacağı öngörüsü yaygın paniğe neden oldu. Bu ekonomik buhran içerisinde birçok Venezuela’nın paralarını Bitcoin’e yatırmaya başladığı biliniyordu. Venezula’da bir Bitcoin borsası bile açılmıştı. Venezuela’da Bitcoin hacmi iki kat arttı Bloomberg’in bu hafta yayınladığı rapora göre, Venezuela’da kripto para talebi artmaya devam ediyor. Bu haftaki...

Venezuela, uzun bir süredir ekonomik buhran altında. Yolsuzluklarla çalkalanan ülkede, ekonomik buhranın yanı sıra hırsızlıklar ve cinayetler de oldukça artış gösterdi.

Yüzde 800’lere varan enflasyon nedeniyle hali hazırda değersiz olan ülkenin para biriminin daha da değersiz olacağı öngörüsü yaygın paniğe neden oldu.

Bu ekonomik buhran içerisinde birçok Venezuela’nın paralarını Bitcoin’e yatırmaya başladığı biliniyordu. Venezula’da bir Bitcoin borsası bile açılmıştı.

Venezuela’da Bitcoin hacmi iki kat arttı

Bloomberg’in bu hafta yayınladığı rapora göre, Venezuela’da kripto para talebi artmaya devam ediyor. Bu haftaki Bitcoin hacmi, iki ay önceki seviyenin neredeyse iki katına çıkarak 1.3 milyon $’ı aştı.

Kripto para birimlerinin oynaklığı, ülkenin devalüasyonuna oranla çok az (6000 Bolivar, 1$ ediyor).

Kripto para birimleri, merkezi bir sisteme bağlı olmadığından hükümetin uygulamarıyla para birimlerinin değerinin tahrip edildiği ülkelerde istikrarlı para birimi ihtiyacına basit ve güvenli bir çözüm olarak görülüyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl