XVG-Pornhub ortaklığı, ‘sell the news’ klasiğine tanıklık etti

XVG-Pornhub ortaklığının açıklanmasının ardından gerçekleşen piyasa hareketi, 'Buy the rumour, sell the news' yani, 'Söylentiyi satın al, haberi sat' öğretisinin net bir örneğini oluşturdu. 

Verge’ün XVG’si yeni ortağın açıklanmasından sonra düşüşe geçti. Bazıları ortaklığın duyurulmasının ardından XVG’de sert bir yükseliş beklerken bu düşüş, çoğu finansal piyasalarda kabul edilen ‘Buy the rumour, sell the news’ yani, ‘Söylentiyi satın al, haberi sat’ öğretisinin net bir örneğini oluşturdu.  Bu öğreti, yatırımcıların sıklıkla söylenti çıktığı zaman satın alım yaptığı, haberin gerçekleştiği zaman da pozisyonlarını terk ettiğine işaret ediyor.

Verge, Mart ayının sonlarından beri konuşulan ve bir sır olarak saklanan ortaklık söylentilerine, dünyanın en büyük porno sitesi Pornhub’ın XVG’yi bir ödeme şekli olarak kabul ettiğini açıklayarak son verdi.

Açıklamanın ardından XVG’nin değeri düşmeye başladı.

Yine de geliştiriciler ellerinden geleni yaparak, alevleri körüklemek için ortaklığı piyasaya çıkacak en büyük kripto işbirliklerinden biri olarak lanse ettiler.

Yatırımcılar söylentilere XVG’ye yatırım yaparak karşılık verdiler ve XVG son iki haftada yaklaşık yüzde 300 artış gösterdi. Ortaklığın açıklanmasından sonra ise XVG muhtemelen kâr elde etmek isteyenlerin satışları dolaysıyla düşüşe geçti.

XVG, haberin yayına girdiği sıralarda Bittrex’te 0.07 dolardan işlem görüyor. Gün içindeki yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 30 düşüş yaşadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl