Gizlilik odaklı kripto para Verge serbest düşüşte

Gizlilik odaklı kripto para Verge, geçtiğimiz hafta bir saldırıya maruz kalmasının ardından istikrarlı bir şekilde düşüyor.

Gizlilik odaklı kripto para Verge, geçtiğimiz hafta bir saldırıya maruz kalmasının ardından istikrarlı bir şekilde düşüyor.

Esasen Mayıs ayının ilk gününde 0.08 dolara ulaşan XVG, bu zirvenin ardından bir düşüşe geçti. Düşüş, geçtiğimiz hafta gerçekleşen saldırıyla birlikte hız kazandı. Bugün gelinen noktada bir XVG, 0.038 dolardan işlem görüyor.

Son 1 ayda yüzde 50 değer kaybetti

Herhangi bir toparlanma belirtisi olmaksızın bu haftanın başından beri yüzde 27 oranında gerileyen XVG, Mayıs 1’deki seviyeye göre ise yüzde 50 oranında düştü.

22 Mayıs’ta Verge’ün resmi Twitter hesabından bazı madencilik havuzlarının DDOS saldırısı altında olduğu ve bloklarda gecikme yaşandığı bildirilmişti. Saldırının ardından ortaya çıkan tabloda 35 milyon adet XVG çalınmıştı.

Bitfinex beklenen etkiyi yaratmadı

Öte yandan Verge’ün dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex‘te listelenmesi heyecan yaratmıştı fakat görünen o ki Bitfinex Verge ticaretinin hacmine beklenen etkiyi yaratmadı. Hacim verilerine bakıldığında Binance, yüzde 43’ün üzerinde payıyla ilk sırada yer alıyor. Bitfinex’in payı ise yüzde 0.5 düzeyinde.

→ KRİPTO PARA BAĞIMLILARI İÇİN TEDAVİ MERKEZİ AÇILIYOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl