VET Coin nedir? VeChain geleceği ve projesi yorumları

2018 yılında sonra iyiden iyiye canlanan kripto para piyasası inanılmaz bir benimseme yaşadı. Bununla birlikte en eski ve sağlam projeler her zaman ilgi görüyor. VeChain de bu projelerden biri. Kullanıcılar internette Vet Coin nedir, projesi, geleceği gibi sorgular yapıyor en iyi bilgiye ulaşmaya çalışıyor. Bu içeriğimizde VeChain’e dair önemli detayları aktarmaya çalıştık.

Vet Coin Nedir?


Vet Coin nedir sorusunun yanıtını verecek olursak, başlangıçta VEN token’ı, Ethereum blok zincirinde faaliyet göstermiştir. VeChain kendi blok zincirine geçiş yaptı ve 2018’de kendisini yeniden markalaştırdı.

Marka değişikliğinin bir parçası olarak VEN blok zinciri, VeChainThor (VET) blok zinciri oldu. VeChainThor blok zinciri platformu, “kitlesel iş kabulü” için tasarlanmış halka açık bir blok zinciridir. Plâtformda iki token vardır: VET ve VTHO. VET, akıllı sözleşmelerden değer veya “akıllı para” taşımak için kullanılan VeChain simgesidir.

Başka bir deyişle, VET CoinVeChain’in blok zincirinde meydana gelen merkezi olmayan uygulamalardaki işlemlerde kullanılan bir kripto para birimidir.

VeChain projesi nedir
VeChain projesi nedir

Vet Coin Arzı Ne Kadar?

20 Şubat 2023 itibarıyla piyasa değeri 2.3 milyar dolar olan VeChain’in arzı, 86 milyar token olarak ayarlanmıştır ve 72 milyar token dolaşımdadır.

Vechain Projesi Nedir?

VeChain projesi nedir dersek, Proof of Work konsensüsünü kullanan, madenciliği yapılabilen, tedarik zinciri yönetimini ve iş süreçlerini geliştirmek için tasarlanmış bir blok zinciri platformudur.

VET Coin’in Amacı, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) kullanarak karmaşık tedarik zincirleri için bu süreçleri ve bilgi akışını kolaylaştırmaktır. VeChain ayrıca ilk kripto para arzları (ICO’lar) ve Nesnelerin İnterneti (IoT) bağlantılı cihazlar arasında işlem yürütmek için lider bir platform olmayı planlıyor.

VeChain, amacının “şeffaf bilgi akışı, verimli işbirliği ve yüksek hızlı değer aktarımları sağlamak için güvene dayalı olmayan ve dağıtılmış bir iş ekosistemi platformu oluşturmak” olduğunu belirtiyor. İş süreçleri için tedarik zinciri verileri şu anda birden fazla paydaş arasında silolarda bölümlere ayrılmıştır.

Bu, yine paydaşlar arasında bölünmüş olan bilgi akışını etkiler. VeChain de, bu veri silolarından gelen bilgileri ortadan kaldırarak bir kuruluşun tam görünümünü sağlamayı amaçlayan kurumsal bir blok zinciri platformudur. VeChain, blok zincirinde iki token kullanır: Değer katmanı token’ı olarak VeChain (VET) ve akıllı sözleşme katmanında da VeChain Thor Energy (VTHO).

VeChain arzı
VeChain arzı

VeChain Hangi Ülkenin?


VeChain herhangi bir ülkenin ürünü veya kontrolünde değildir.

Vechain ilk ne zaman çıktı?


VeChain ilk ne zaman çıktı sorusu da merak edilen konular arasında. VeChain, 2015 yılında Louis Vuitton Çin’in eski baş bilgi sorumlusu (CIO) Sunny Lu tarafından kuruldu. Çin’in en büyük blok zinciri şirketlerinden biri olan Bitse’nin bir yan kuruluşu olarak başladı ve halihazırda yerleşik şirketler arasında önemli bir müşteri tabanına sahip birkaç blok zinciri arasında yer alıyor.

VTHO token’ı, VeChainThor Energy anlamına gelir ve VeThor Energy olarak da bilinir. VeChain’deki işlemleri güçlendirmek için kullanılır ve blok zincirinde işlem gerçekleştirmenin maliyetine eşittir.

Vet Coin nedir
Vet Coin nedir

Vet Coin İlk Çıktığında Ne Kadardı?


Vet Coin, ilk çıktığında 0.017106 dolar’dı ve en yüksek seviyesini 0.2782 dolar ile görmüştür. 

Vechain Nereden ve Nasıl Alınır?


Vechain (VET) Coin nereden alınır kısmı oldukça basittir. Vet Coin, neredeyse bütün merkezi borsalarda işlem görüyor. Üyeliği bulunan veya üyeliğini tamamlayan her kullanıcı, Binance, KuCoin, Gate.io, Bithumb, Huobi, Bitfinex gibi majör borsalardan USDT, BUSD, BTC, ETH, BNB gibi paritelerden alıp satabilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl