Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Çin’deki Bitcoin borsaları ülke dışına taşınıyor

Çin’de faaliyet gösteren ve geçtiğimiz günlerde hükümet kararının ardından Çin’deki operasyonlarını durduran Bitcoin borsası ViaBTC, Çin’in dışında yeni bir ticaret platofmru başlatma planları olduğunu açıkladı. Şirket, müşterilerinin üçte birinin Çin’in dışında olduğunu tahmin ediyor. ViaBTC‘nin CEO’su Yang Haipo, şirketin yurtdışı kullanıcılarının ViaBTC platformunu kullanmaya devam edeceği yönündeki inancını dile getirdi. ViaBTC, 2016 yılında kurulan bir dijital para birimi borsasıydı. Şirket, ilk aşamada Bitcoin madenciliği yapıyordu. Çin’de Bitcoin madenciliği yasaklanacak mı? Borsa operasyanlarını 30 Eylül’de resmen sona erdirecek olan ViaBTC, Bitcoin...

Çin’de faaliyet gösteren ve geçtiğimiz günlerde hükümet kararının ardından Çin’deki operasyonlarını durduran Bitcoin borsası ViaBTC, Çin’in dışında yeni bir ticaret platofmru başlatma planları olduğunu açıkladı.

Şirket, müşterilerinin üçte birinin Çin’in dışında olduğunu tahmin ediyor. ViaBTC‘nin CEO’su Yang Haipo, şirketin yurtdışı kullanıcılarının ViaBTC platformunu kullanmaya devam edeceği yönündeki inancını dile getirdi.

ViaBTC, 2016 yılında kurulan bir dijital para birimi borsasıydı. Şirket, ilk aşamada Bitcoin madenciliği yapıyordu.

Çin’de Bitcoin madenciliği yasaklanacak mı?

Borsa operasyanlarını 30 Eylül’de resmen sona erdirecek olan ViaBTC, Bitcoin madenciliğini ise sürdürecek. Geçtiğimiz günlerde Çin hükümetinin Bitcoin madenciliğini yasaklayacağı ve madencilik cihazlarına el koyacağı iddia edilmişti. Litecoin‘in kurucusu Charlie Lee, hükümetin gündeminde böyle bir konu olmadığını söyleyerek yüreklere su serpti. John McAfee ise Jihan Wu ile yaptığı görüşmenin ardından madenciliğin yasaklanacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını dile getirmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl