Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Vietnam, 2018 yılında Bitcoin’i yasal bir ödeme şekli olarak tanımaya hazırlanıyor

Vietnam başbakanı, ülkenin 2018 yılında Bitcoin’i yasal bir ödeme şekli olarak resmen tanıyacak olan hükümet planını onayladı. Yerel haber kaynaklarından VNA’ya göre, Başbakan Nguyen Xuan Phuc, dijital para birimleriyle ilgili olarak yasal bir çerçeve oluşturmak üzere Vietnam merkez bankasının yanı sıra Maliye Bakanlığı ve Kamu Güvenliği Bakanlığı’na görev verdi. 2018 yılının sonunda tamamlanacak Hükümetin bu sürece nasıl yaklaşması gerektiğine ilişkin bir değerlendirme önümüzdeki yılın Ağustos ayına kadar tamamlanmış olacak. Değerlendirmelerin ardından yasal bir çerçeve altında dijital para birimlerini tanımak için...

Vietnam başbakanı, ülkenin 2018 yılında Bitcoin’i yasal bir ödeme şekli olarak resmen tanıyacak olan hükümet planını onayladı.

Yerel haber kaynaklarından VNA’ya göre, Başbakan Nguyen Xuan Phuc, dijital para birimleriyle ilgili olarak yasal bir çerçeve oluşturmak üzere Vietnam merkez bankasının yanı sıra Maliye Bakanlığı ve Kamu Güvenliği Bakanlığı’na görev verdi.

2018 yılının sonunda tamamlanacak

Hükümetin bu sürece nasıl yaklaşması gerektiğine ilişkin bir değerlendirme önümüzdeki yılın Ağustos ayına kadar tamamlanmış olacak. Değerlendirmelerin ardından yasal bir çerçeve altında dijital para birimlerini tanımak için gerekli olan kanun değişikliklerinin hazırlanmasının 2018 yılının sonunda tamamlanması bekleniyor.

Vietnamlı yöneticiler ve merkez bankası yetkilileri, 2014 yılında vatandaşları dijital para birimlerinin riskleri konusunda uyarıyordu. Hükümetin bu hamlesi, dijital para birimlerine bu endişeli bakıştan uzaklaştıklarını gösteriyor.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl