Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin borsası BTC-e’nin ‘sahibi’ Vinnik, ABD’ye iade ediliyor

Reuters’ın haberine göre, Yunanistan Yüksek Mahkemesi, aksi yönde karar almadığı sürece BTC-e’nin ‘sahibi’ Alexander Vinnik, ABD’ye iade edilecek. ABD’nin kara para aklama, hırsızlık ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlamalarıyla aradığı ve Yunan polislerince Yunanistan’da yakalanan Vinnik’in avukatı, iadeye karşı temyiz başvurusunda bulunacak. Temyiz sonucunda aksi yönde bir karar çıkmaması halinde Vinnik, ABD’ye iade edilecek. Rusya da devrede Öte yandan Vinnik için Rusya da devreye girdi. Rusya, vatandaşının daha küçük suçlarla yargılanmak üzere evine dönmesini talep etti. Top Yunanistan Yüksek Mahkemesi’nde… Mahkemenin alacağı...

Reuters’ın haberine göre, Yunanistan Yüksek Mahkemesi, aksi yönde karar almadığı sürece BTC-e’nin ‘sahibi’ Alexander Vinnik, ABD’ye iade edilecek.

ABD’nin kara para aklama, hırsızlık ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlamalarıyla aradığı ve Yunan polislerince Yunanistan’da yakalanan Vinnik’in
avukatı, iadeye karşı temyiz başvurusunda bulunacak. Temyiz sonucunda aksi yönde bir karar çıkmaması halinde Vinnik, ABD’ye iade edilecek.

Rusya da devrede

Öte yandan Vinnik için Rusya da devreye girdi. Rusya, vatandaşının daha küçük suçlarla yargılanmak üzere evine dönmesini talep etti. Top Yunanistan Yüksek Mahkemesi’nde… Mahkemenin alacağı karara göre Vinnik’in kaderi belli olacak.

Vinnik’in avukatı Alexandros Lykourezos, “Daha iyi bir sonuç almayı umuyoruz” dedi.

Vinnik’in kendisinin Rusya’ya gönderilmesini istediği biliniyor.

FBI, geçtiğimiz Ağustos ayında Bitcoin borsası BTC-e’nin fonlarının yüzde 45’ini ele geçirmiş, borsanın sahibi olduğunu inkar eden Vinnik için de bir tutuklama emri çıkarmıştı. Bu operasyon sırasında BTC-e’ye erişim engellenmiş ve kullanıcıların bakiyelerine el konulmuştu ve Vinnik’e 12 milyon, BTC-e’ye de 110 milyon Dolar para cezası verilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl